ЛатвияLETA17 февраля 2021

VID vēl nav pārņēmis pirms gada Skanstes rajona dzīvoklī izņemto melno leopardu

Pagaidām Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēl nav pārņēmis savā pārziņā pirms gada no kāda dzīvokļa Skanstes rajonā izņemto melno leopardu pastāstīja VID pārstāvji.

Par šo dzīvnieku vēl joprojām tiekot kārtoti dokumenti, lai to atzītu par noziedzīgi iegūtu mantu un nodotu VID pārziņā.

Pirmstiesas kriminālprocesa laikā leopards bija nodots Rīgas Zooloģiskajam dārzam, kurā tas atrodas joprojām. VID pārstāvji sacīja, ka, tiklīdz melnais leopards nonāks VID rīcībā kā valstij piekritīga manta, dienests vērsīsies Dabas aizsardzības pārvaldē, kas pieņems lēmumu par tā turpmāko atrašanās vietu.

Ņemot vērā, ka saskaņā ar Krimināllikumu minētais dzīvnieks ir atzīstams par noziedzīgi iegūtu mantu, pērn tiesas procesa laikā prokurors lūdza tiesu konfiscēt leopardu un nodot to VID.

VID Sabiedrisko attiecību daļā skaidroja, ka par noziedzīgi iegūtu mantu leopards var kļūt tikai brīdī, kad stāsies spēkā un vairs nebūs pārsūdzams nolēmums konkrētajā lietā.

VID var sākt rīkoties ar valstij piekritīgo mantu tikai tad, kad VID rīcībā būs attiecīgais nolēmums un tajā būs nolemts atzīt melno leopardu par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt to.

Ja VID ir saņēmis izpildāmu iestādes lēmumu, tas valstij piekritīgo mantu, kura ietilpst Vašingtonas konvencijā par tirdzniecību ar apdraudētajām dzīvnieku sugām, bez maksas nodod Dabas aizsardzības pārvaldei.

Jau ziņots, ka pērn decembra nogalē par cietsirdīgu izturēšanos pret melno leopardu tiesa trīs personām piemērojusi desmitos tūkstošos eiro mērāmus naudas sodus un piespiedu darbu.

Personas tika apsūdzētas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku un apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu. Prokurors ar apsūdzētajiem vienojies par vainas atzīšanu un sodiem, kurus pēc tam apstiprinājusi tiesa.

Zināms, ka lietā notiesāti Dace Punka, Agris Ilgažs un Viktors Gerliņš.

Portāls "Pietiek.com" savulaik vēstīja, Dace Punka ir sadzīves tehnikas tirgotāja "PTA" īpašnieka Andreja Punkas sieva, un tieši viņai esot piederējis "Skanstes virsotnēs" izņemtais leopards.

Policija pērn septembrī rosināja trīs personas apsūdzēt par gadījumu, kad kādā mājoklī turēts plēsēju kārtas savvaļas dzīvnieks, kuram bija arī amputēti pirkstu gali. Policija iepriekš presei paziņoja, ka janvārī no kāda dzīvokļa Rīgā, Skanstes rajonā, izņēmusi melno leopardu, un sākusi kriminālprocesu. Portāls "jauns.lv" toreiz rakstīja, ka leopards turēts vienā no dzīvokļiem dzīvojamo ēku kompleksā "Skanstes virsotnes".

Septembrī Valsts policija paziņojumā presei rakstīja, ka, lai gan pircējs pats labprātīgi vērsās Dabas aizsardzības pārvaldē ar paziņojumu par viņa īpašumā esošu plēsīgu dzīvnieku, kura pārdevējs solītos izcelsmes dokumentus tā arī nav sagādājis, tas nevarēja mainīt policijas sākto izmeklēšanu.

Написать комментарий