LETA01 сентября 2020

Valsts prezidents Zinību dienā aicina skolēnus un studentus visas dzīves garumā apgūt jaunu

Valsts prezidents Egils Levits Zinību dienā aicina skolēnus un studentus visas dzīves garumā apgūt arvien kaut ko jaunu, bet mācībspēkiem - sagatavot cilvēciskas, pilsoniski aktīvas un sociālas personības.

Uzrunājot skolotājus un universitāšu pasniedzējus, Levits uzsver, ka sabiedrība ir uzticējusi skolai un skolotājiem lielu atbildību - veidot nākotnes kopdzīves telpu, audzinot un izglītojot jaunās personības.

"Jūsu rokās ir ne tikai konkurētspējīgas un mērķtiecīgas, bet arī cilvēciskas, pilsoniski aktīvas un sociālas personības sagatavošana, kuras centrā ir vērtības, kas izpaužas attieksmēs un rīcībā. Vērtību sistēma raksturo konkrēto sabiedrību un tās attieksmi pret līdzcilvēkiem un valsti," akcentēja prezidents.

Viņa ieskatā, vērtību pamatus ieliek ģimene, taču visnozīmīgākajā veidā personības vērtību sistēma veidojas tieši skolas gados. Levits atzīmēja, ka vērtību un vērtību sistēmas apjēgšanā, pieņemšanā un tālāknodošanā skolas un skolotāju loma ir neatsverama.

Savukārt, uzrunājot skolēnus un studentus, valsts pirmā amatpersona uzsvēra, ka mūsdienu laikmets aicina katru dienu apgūt kaut ko jaunu. Viņaprāt, mācoties un gūstot pieredzi, tie, kas mācās vai studē, veido savas personības kā indivīti un pilsoņi, kļūstot par spēcīgu Latvijas balstu, ar ko lepojas ne tikai ģimene, bet ikviens Latvijas pilsonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka esam talantīga tauta, un katrs varam iemiesot dažāda veida prasmes, bet kāds - pat vairākas. Tāpēc prezidents aicināja apgūt kaut ko jaunu, lai veidotu Latviju par modernu, tiesisku, nacionālu un ilgtspējīgu valsti Ziemeļeiropā.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.