ЛатвияLETA24 апреля 2021

Valsts autoceļu uzturēšana aizvadītajā ziemas sezonā izmaksājusi 2,6 reizes vairāk

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai 2020./2021.gada ziemas sezonā izlietoti 22,7 miljoni eiro, kas ir par 2,6 reizēm vairāk nekā sezonu iepriekš informēja VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU).

LAU pauda, ka ziemas uzturēšanas darbi veido aptuveni trešo daļu no kopējā valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai piešķirtā finansējuma.

Lai samazinātu brauktuvju slīdamību un nodrošinātu drošākus braukšanas apstākļus autovadītājiem, šajā ziemas sezonā brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem veikta vairāk nekā 483 200 kilometru garumā, autoceļu attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu pretslīdes materiālu kaisīšanu 256 800 kilometros, autoceļu attīrīšana no sniega veikta vairāk nekā 115 600 kilometros un rievu izveide uz autoceļiem ar sniega vai ledus kārtu, kas sasniedz vismaz piecus centimetrus, tika veikta vairāk nekā 57 300 kilometru garumā.

LAU skaidroja, ka, lai nodrošinātu efektīvāku darbu veikšanu, arī šajā ziemas sezonā tika pielietotas mūsdienīgas tehnoloģijas - mobilie virsmas sensori, aplikācija "Waze". Tie ir papildu informācijas kanāli, kas ziemas dienesta dežurantiem sniedz iespēju iegūt objektīvākus datus par apstākļiem uz valsts autoceļiem un palīdz pieņemt operatīvu lēmumu par tehnikas sūtīšanu kaisīšanas/tīrīšanas darbu veikšanai.

Mobilie virsmas sensori veic optiskus mērījumus un nosaka parametrus - mitruma, ūdens vai ledus kārtas biezumu, saķeres līmeni ar autoceļa virsmu, brauktuves virsmas temperatūru un rasas punktu. Transportlīdzeklim tiek uzstādīts sensors, kas savienots ar mobilo tālruni vai modemu un iegūtajiem datiem līdzi seko LAU dežuranti. Kopumā desmit mobilie virsmas sensori izvietoti uz sadarbības partneru SIA "Orbita Logistics" un SIA "Miandum" kravas automašīnām, kuras naktīs un agrās rīta stundās regulāri pārvietojās pa valsts autoceļiem ar vislielāko satiksmes intensitāti.

Valsts autoceļu uzturēšana 2019./2020.gada ziemas sezonā izmaksāja 8,8 miljonus eiro.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9129 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Написать комментарий