LETA03 сентября 2020

Valdība būtiski paplašina avioceļojumu iespējas

Ministru kabinets trešdien vienojās atļaut avioceļojumus uz valstīm, kurās divkārtīgi pārsniegts vidējais 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā (ES), vienlaikus nosakot, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm būs obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Valdībai diskutējot par virkni ar Covid-19 ierobežojumiem saistītu jautājumu, tostarp Satiksmes ministrijas un Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumiem paplašināt to valstu sarakstu, uz kurām būtu iespējams no Latvijas veikt aviopārvadājumus, ministri vienojās, ka turpmāk tiks atļauti lidojumi arī uz Covid-19 vairāk skartajām valstīm, bet ar nosacījumu, ka pēc atgriešanās ceļotājs dodas 14 dienu pašizolācijā.

Pēc EM datiem, piemēram, 26.augustā vidējais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs ES bija 46, tādējādi noapaļojot robežkritērijs pārvadājumu aizliegumam būtu 90 uz 100 000 iedzīvotājiem.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pēc valdības sēdes žurnālistiem skaidroja, ka lidojumu aizliegumu kritērija mīkstināšana varētu stāties spēkā no 7.septembra, bet patlaban atbildīgās ministrijas šo datumu vēl saskaņo.

Tāpat Viņķele norādīja, ka valdība šodien atbalstīja aviopārvadātāju priekšlikumu pārskatīt lidojumu galamērķus pirmdienās, nevis kā tas ir patlaban - sestdienās jeb dienu pēc tam, kad Slimību kontroles un profilakses centrs ir publiskojis jauno sarakstu ar tām valstīm, uz kurām nav ieteicams doties Covid-19 augstās saslimstības dēļ.

Patlaban Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices un Apvienotās Karalistes pilsoņiem un personām, kas likumīgi uzturas šajās valstīs, ir atļauts iebraukt Latvijā bez ierobežojumiem, ja viņu izcelsmes valstī Covid-19 infekcijas saslimstības kumulatīvie rādītāji nav pārsnieguši 16 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 14 dienu laikā.

Katru piektdienu Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā tiek publicēts atjaunots valstu saraksts, pēc kura tiek noteikts, kuru valstu ieceļotājiem obligāti jāievēro 14 dienu ilga pašizolācija pēc ierašanās Latvijā.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.