LETA09 сентября 2020

Valdība atbalsta Latvijas piedalīšanos NATO misijā Irākā

Valdība 08.septembrī atbalstīja Saeimas lēmuma projektu par Latvijas karavīru dalību NATO misijā Irākā līdz 2022.gada 1.novembrim.

Gala lēmums par Latvijas dalību misijā būs jāpieņem Saeimai.

Aizsardzības ministrija (AM) skaidro, ka 2016.gada oktobrī NATO aizsardzības ministri apstiprināja NATO iesaisti apmācību un vietējo drošības spēku spēju celšanas aktivitātes Irākā un tās reģionā. 2017.gada janvārī mobilās apmācību grupas sāka apmācību un spēju celšanas aktivitātes, liekot uzsvaru uz mācībspēku sagatavošanu.

2018.gada jūlijā pēc NATO samita tika pieņemts lēmums iesaistīties Irākas drošības spēku apmācībā plašākā mērogā un paplašināt līdzšinējās aktivitātes, piešķirot tām misijas statusu, tādējādi izveidojot NATO misiju, kas pilnvērtīgi tika sākta 2018.gada oktobrī.

Pēc drošības situācijas saasināšanās šī gada sākumā Irākas premjerministrs NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam savstarpējo konsultāciju laikā vairākkārt lūdza NATO pastiprināt atbalsta sniegšanu Irākas drošības spēku stiprināšanai.

Minētā NATO misija ir apmācību un padomu došanas misija, kas neietver kaujas uzdevumu funkcijas. Misijas galvenie uzdevumi ir atbalsta sniegšana un padomu došana efektīvai, ilgtspējīgai, pārskatāmai un visaptverošai Irākas valsts aizsardzības un drošības institūciju un civilā sektora izveidei.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.