COVID-19LETA22 марта 2021

Vācijā cīņā ar Covid-19 ieviestos ierobežojumus iecerēts pagarināt līdz 18.aprīlim

Vācijā noteiktos stingros ierobežojumus cīņā ar Covid-19 iecerēts pagarināt līdz 18.aprīlim, liecina ziņu aģentūras DPA rīcībā nonākušais valdības sagatavotais lēmuma projekts.

Ierobežojumu pagarināšanu kanclere Angela Merkele pirmdien apspriedīs ar federālo zemju premjerministriem.

Vācija bija pakāpeniski sākusi atvieglot ierobežojumus, februāra beigās atverot skolas un martā atļaujot atsākt darbu daļai veikalu. Taču sākušas gaist cerības, ka restorāni un kafejnīcas drīzumā varēs sākt uzņemt klientus iekštelpās un būs iespējams organizēt kultūras un atpūtas pasākumus, jo Vāciju skāris jaunā koronavīrusa trešais vilnis, tostarp izplatās jaunie lipīgākie vīrusa varianti.

Valdības sagatavotajā dokumentā paredzēts pagarināt esošos ierobežojumus, tostarp prasību strādāt no mājām, kur tas iespējams.

Lai novērstu vīrusa izplatību darbavietās, uzņēmumiem būs jānodrošina, ka darbiniekiem vismaz divreiz nedēļā tiek veikti ātrie Covid-19 testi, teikts dokumentā.

Iecerēts arī noteikt komandatstundu llīdz pieciem rītā.

Paredzēts arī, ka cilvēkiem, kas izvēlēsies izbraukt no valsts Lieldienu brīvdienās, pēc atgriešanās Vācijā būs jāveic Covid-19 tests un jāievēro karantīna.

Roberta Koha institūta pārstāvis piektdien brīdināja, ka Lieldienās var izveidoties tāda pati situācija kā pirms Ziemassvētkiem, kad tika reģistrēts ļoti liels jauno Covid-19 gadījumu skaits un liels mirušo skaits.

Svētdien Vācijā jauno Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 cilvēku septiņu dienu periodā pārsniedza 100, kas ir Merkeles un federālo zemju premjerministru noteiktā robeža, pārsniedzot kuru jāpastiprina ierobežojumi.

"Diemžēl mums būs jāizmanto šīs avārijas bremzes," piektdien brīdināja Merkele.

Veikalu īpašnieki ar bažām vēro situācijas attīstību, un Vācijas mazumtirgotāju asociācija brīdinājusi, ka varētu bankrotēt 120 000 veikalu, ja tiem neļaus atsākt darbu.

Написать комментарий