ЛатвияLETA01 июня 2021

Uzdodoties par "Citadeles bankas" darbinieku, izkrāpj vismaz 16 000 eiro

Valsts policija (VP) ir aizturējusi kādu vīrieti, kas, uzdodoties par AS "Citadele banka" darbinieku un izmantojot ierīces balss izmainīšanai un maskēšanai, izkrāpis vismaz 16 000 eiro informēja VP.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pagājušā gada augustā sāka kriminālprocesu, jo iedzīvotāji saņēma telefona zvanus no kādas personas, kas uzdevās par "Citadeles bankas" darbinieku.

Zvanītājs mēģināja iegūt no bankas klientiem tādus datus, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekļus un finanšu instrumentus.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka līdzīgi krāpnieciski zvani veikti no dažādiem tālruņu numuriem, izmantojot anonīmas priekšapmaksas SIM kartes. Šo krāpniecisko zvanu rezultātā fiziskām un juridiskām personām nodarīti mantiskie zaudējumi vismaz 16 441 eiro apmērā.

Izpētot katru tādu krāpšanas gadījumu atsevišķi, tika noskaidrots, ka krāpnieks darbojās pēc izvērstas shēmas. Vispirms krāpnieks interneta vietnēs "ss.lv", "www.reklama.lv" un "www.mm.lv" sameklēja sludinājumus par darba meklēšanu vai aizdevuma nepieciešamību.

Pēc tam vīrietis uzdodoties par "Citadeles bankas" darbinieku, zvanīja un piedāvāja darbu bankā, izvirzot dažādus priekšnosacījumus. Piemēram, lūdza sniegt internetbankas datus, atvērt kontu, veikt pārskaitījumu par it kā konta aktivizēšanu, ielādēt failus, kas ieraksta klientu datus. Vīrietis pēc tam no personām izvilināja piekļuves datus bankas kontiem un piesavinājās kontos esošos finanšu līdzekļus, vai arī, izmantojot piekļuves datus bankas kontiem, noformēja kredītus.

Policija veica virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību un aprīlī par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja vienu personu.

Kratīšanas laikā personas dzīvesvietā izņemti vairāki mobilie tālruņi, interneta rūteri un liels daudzums priekšapmaksas SIM karšu, kā arī ierīces balss izmainīšanai un maskēšanai.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona šādus noziedzīgus nodarījumus izdarījusi kopš 2020.gada aprīļa.

Personai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Izmeklēšana kriminālprocesā patlaban turpinās.

Policija atgādina, ka krāpnieki uzdarbojas viļņveidīgi un izmanto dažādas metodes, tāpēc jābūt piesardzīgiem komunicējot pa telefonu ar svešiem cilvēkiem.

Написать комментарий