ЛатвияLETA18 апреля 2021

Uz pusi sarukusi interese par deputātu mandātiem Rēzeknes domē

Šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās uz pusi sarucis uz Rēzeknes domi pieteikto deputātu kandidātu skaits, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotā informācija.

Pilsētas domē šogad, līdzīgi kā pirms četriem gadiem, jāievēl 13 deputāti. 2017.gadā 11 saraksti vēlēšanās piedāvāja 162 kandidātus, bet šogad interese par deputātu krēsliem sarukusi, proti, šogad vēlēšanām iesniegti tikai pieci kandidātu sarakti, kuros iekļauts 80 cilvēki.

Pilsētā valdošā "Saskaņa" arī šogad startēs ar mēru Aleksandru Bartaševiču kā pirmo sarakstā. Sarakstā iekļauti arī viņa vietnieki Aleksejs Stecs un Lidija Ostapceva, kā arī domnieki Vladimirs Bogdanovs, Aleksandrs Irišins, Igors Sergejevs, Olga Strode un Aleksejs Grehovs.

Politiskais spēks sola gadā nodrošināsim 500 000 eiro pilsētas ielu ar grants segumu asfaltēšanas programmai un 20% apmērā līdzfinansēt daudzdzīvokļu māju siltināšanas projektus. Tāpat starp mērķiem ir brīvpusdienas visiem Rēzeknes daudzbērnu ģimeņu bērniem, kas apmeklē bērnudārzu un skolu un sporta zāles "Celtnieks" rekonstrukcija.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Latvijas Zaļā partija (LZP), "Jaunā Vienotība", Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un Latgales partija vēlēšanām iesniegusi kopīgu sarakstu. 2017.gadā LRA startēja kopā ar partijām "Latvijas attīstībai" un "Alternative", savukārt LZP startēja kopā ar Latvijas Zemnieku savienību, kas šogad Rēzeknē nebūs pārstāvēta. Piecu partiju apvienotā saraksta līderi šogad ir domnieki Ināra Groce un Juris Guntis Vjakse.

Saraksta deputātu kandidāti iecerējuši izstrādāt pilsētas ielu remontdarbu plānu, paredzot katru gadu atjaunot vismaz četrus kilometru ielu ar asfaltbetona segumu un ar grants segumu. Tāpat tiek solīts rūpēties par mikroklimatu ārstniecības iestādēs, lai apmierinātu katra cilvēka vajadzību pēc veselības aprūpes.

Pārējās trīs partijas, kas iesniegušas savus sarakstus Rēzeknē, pašlaik domē nav pārstāvētas. Jaunās konservatīvās partijas līderis Rēzeknē būs pensionārs Voldemārs Platacis, "Apvienība "Iedzīvotāji"" startē ar "Zanes mūzikas skolas" direktori Zani Vancāni kā pirmo sarakstā, bet "Progresīvo" lokomotīve Rēzeknē būs partijas sabiedrisko attiecību speciāliste Leila Rasima.

Šogad vēlēšanās pilsētā nebūs pārstāvētas vietējās partijas "Savienība "Latgales sirds"", kas pašlaik zināma kā "Likums. Atbildība. Kārtība.", kā arī "Vienota Rēzekne".

Jau ziņots, ka vēlēšanu diena būs jūnija pirmās nedēļas sestdienā. Vēl pirms tam iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās notiks pirmdien, maija mēneša pēdējā dienā un pēc pāris dienu pārtraukuma iepriekšējā balsošana turpināsies arī jūnija pirmās nedēļas ceturtdienā un piektdienā.

Написать комментарий