LETA15 октября 2020

Ušakovs neizpratnē, kāpēc noslēptās kameras lietā atzīts par apsūdzēto, nevis cietušo

Bijušais Rīgas mērs, tagad Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Nils Ušakovs (S) domā, ka ar paštaisītajā albumā noslēpto kameru, kas savulaik atrasta viņa kabinetā Rīgas domē, bija plānots izsekot viņu, nevis to novietojis pats politiķis citu personu filmēšanai.

Kā paziņoja bijušais Rīgas mērs, viņam nav ne jausmas, kas tas bija par albumu un kādā veidā šī ierīce nonākusi viņa kabinetā. Ušakovs pauda neizpratni, kāpēc šajā lietā viņš nav atzīts par cietušo.

Jau tika vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par grāmatas izskata aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu rosinājis Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt Ušakovu.

KNAB izplatītajā paziņojumā nav minēts personas vārds, taču birojs norāda, ka saskaņā ar krimināllietas materiāliem persona savā darba kabinetā glabājusi stratēģiskās nozīmes ierīci, kas paredzēta sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem, proti, videodokumentēšanai un audioinformācijas ieguvei slēptā veidā.

Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.