МирLETA26 февраля 2021

Turcijā trīs apsūdzētajiem Gosna bēgšanas lietā piespriests četru gadu cietumsodu

Stambulas tiesa šonedēļ trīs Turcijas pilsoņiem piespriedusi četru gadu un divu mēnešu ieslodzījumu par palīdzību finanšu noziegumos apsūdzētajam bijušajam Japānas autobūves uzņēmuma "Nissan Motor Co." vadītājam Karlosam Gosnam 2019.gada decembrī aizbēgt no Japānas uz Libānu caur Turciju.

Tiesa cietumsodu piespriedusi diviem pilotiem un aviokompānijas amatpersonai.

Apsūdzētie nolieguši, ka būtu iesaistīti Gosna bēgšanā. Viņi apgalvo, ka nav zinājuši par Gosna atrašanos lidmašīnās.

Brazīlijā dzimušais libāniešu izcelsmes uzņēmējs Gosns apsūdzēts par to, ka slēpis miljoniem eiro vērtus ienākumus, kurus guvis uzņēmumā "Nissan", un par kompānijas līdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām.

Gosns 2018.gada novembrī tika apcietināts Japānā, taču pēc atbrīvošanas pret drošības naudu 2019.gada aprīlī viņam tika noteikti būtiski ierobežojumi, tostarp attiecībā uz ceļošanu uz ārvalstīm.

Gosns, kurš Tokijā bija atbrīvots pret drošības naudu līdz prāvai saistībā ar apsūdzībām finanšu pārkāpumos, 2019.gada 30.decembrī negaidīti ieradās Libānā. Viņš lidojis ar vienu lidmašīnu no Osakas Japānā uz Stambulu, un tur Ataturka lidostā pārsēdies citā lidmašīnā, ar kuru devies uz Beirūtu. Abas lidmašīnas veica čārterreisus.

Tiek uzskatīts, ka Gosns bija paslēpties lielā melnā kastē, kādas parasti tiek izmantotas mūzikas audioiekārtu transportēšanai.

Написать комментарий