LETA09 сентября 2020

Tihanovska uzrunās Eiropas Padomes Parlamentāro asambleju

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska otrdien uzrunāja Eiropas Padomes Parlamentāro asambleju, lai gūtu atbalstu saviem centieniem panākt mierīgu varas pāreju Baltkrievijā.

Tihanovska runāja videokonferencē "viedokļu apmaiņā par situāciju Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām 9.augustā".

Pasākumā piedalījies arī Baltkrievijas parlamenta deputāts un ārpolitikas pārstāvis Oļegs Gaidukevičs un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas prezidents Riks Dāmss, kurš pauda atbalstu mierīgai un demokrātiskai pārejai Baltkrievijā.

Baltkrievijā joprojām nerimst protesti pret 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu viltošanu, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā tūkstošiem cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu valsts uzņēmumu strādnieki streiko.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Lukašenko, kas ir pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska. Arī Eiropas Savienība vēlēšanu rezultātus neatzīst.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.