LETA29 октября 2020

Tihanovska ir apmierināta ar streikiem Baltkrievijā

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska paziņojusi, ka pagaidām ir apmierināta ar vispārējo streiku, kas šonedēļ tika sākts Baltkrievijā, taču atzina, ka milicijas veiktā protestētāju iebiedēšana novedusi pie mazākas mobilizācijas nekā gaidīts.

Tihanovska, kas šobrīd uzturas Lietuvā, 13.oktobrī Lukašenko izvirzīja ultimātu - viņam ne vēlāk kā 25.oktobrī bija jāpaziņo par aiziešanu no amata, pretējā gadījumā valstī sāksies vispārējais streiks. Lukašenko ultimātu ignorēja, un Baltkrievijā pirmdien sākās streiki.

"Man, protams, jāsaka, ka visu var izdarīt labāk. Mēs vēlamies, lai visa valsts piedalās šajā nacionālajā streikā," sacīja Tihanovska.

"Bet mēs esam ļoti pagodināti un pateicīgi visiem cilvēkiem un visiem strādniekiem, kas piedalījās streikā," pavēstīja Tihanovska.

"Es esmu ar visu apmierināta, jo šādi baltkrievu tauta izrāda savu attieksmi pret režīmu un to, ka ir gatava cīnīties pret šo diktatūru," sacīja Tihanovska.

Baltkrievijā kopš 9.augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti aptuveni 15 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Написать комментарий