LETA4 дня

Tiesa turpinās skatīt "Latvenergo" kukuļņemšanas pamata krimināllietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst.10 turpināja skatīt tā dēvēto uzņēmuma "Latvenergo" kukuļņemšanas pamata krimināllietu.

Iepriekš tiesa nolēma, ka atbilstoši iespējām divi apsūdzētie - bijušais uzņēmuma viceprezidents Aigars Meļko un biznesa konsultants Andrejs Livanovičs - varētu piedalīties tiesas procesā videokonferences režīmā no cietuma.

Agrāk notikušajā tiesas sēdē AS "Latvenergo" apliecināja, ka uzņēmums uztur pieteikumu par 25 miljonu eiro lielas kaitējuma kompensācijas piedziņu. Uzņēmums uzskata, ka kaitējuma kompensācijas pieteikums ir pamatots un apmierināms. Tas nozīmē, ka notiesājoša sprieduma gadījumā šī summa tiktu piedzīta par labu "Latvenergo" no apsūdzētajiem. Uzņēmums uzskata, ka summa jāpiedzen solidāri.

Divi no lietā apsūdzētajiem - bijušais uzņēmuma viceprezidents Meļko un biznesa konsultants Livanovičs - šobrīd atrodas aiz restēm, jo notiesāti no šī procesa izdalītā kriminālprocesā, kurā Meļko piespriesti četri gadi un seši mēneši aiz restēm, bet Livanovičam - par vienu gadu mazāk.

Šajā krimināllietā bijušais uzņēmuma prezidents Kārlis Miķelsons apsūdzēts par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un kukuļņemšanu lielā apmērā.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.