ЛатвияLETA27 марта 2021

"Tet" piederošā "Citrus Solutions" apgrozījums pērn krities par 23,6%

Tehnoloģiju uzņēmumam SIA "Tet" piederošā SIA "Citrus Solutions" pagājušajā gadā strādāja ar 23,684 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23,6% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 29% un bija 1,031 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2020.gadā Covid-19 ietekmes dēļ no "Citrus Solutions" potenciālo klientu puses bija vērojama lēmumu kavēšanās par jaunu projektu sākšanu un realizāciju. "Samazinoties jaunajiem darījumiem, būvniecības tirgū bija vērojams to būvniecības pakalpojumu cenu kritums, kurus sniedz arī "Citrus Solutions"," norāda uzņēmuma vadība.

Pēc uzņēmuma vadības ziņojumā vēstītā, "Citrus Solutions" finanšu rezultātus pērn ietekmēja rezultāti lielajos projektos.

Vienlaikus kompānijas veikto kapitālieguldījumu apmērs 2020.gadā veidoja 255 000 eiro, kas izmantoti ražošanas līdzekļu atjaunošanai un informācijas tehnoloģiju uzlabošanai.

"Citrus Solutions" EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas 2020.gadā veidoja 1,382 miljonus eiro.

Vadības ziņojumā sacīts, ka pagājušajā gadā "Citrus Solutions" lielākie projekti bija optiskā tīkla projektēšana un būvniecība Kurzemē un visā Latvijā pēc Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pasūtījuma.

Tāpat starp lielākajiem projektiem bija iekšējās elektroapgādes, elektronisko sakaru tīklu, drošības sistēmu, datu centra, apkures, ventilācijas un kondicionēšanas būvniecība pēc SIA "Abora" pasūtījuma, ārējās elektroapgādes tīkla izbūves ēkas pārbūve un teritorijas labiekārtošana pēc SIA "Kvadrum" pasūtījuma, kā arī arhitektūras, būvkonstrukciju un inženierkomunikāciju daļu projektēšana un inženierkomunikāciju izbūves darbi, ko pasūtīja uzņēmums SIA "Newcom".

"Citurs Solutions" pērn veica arī valsts iestāžu biroja ēkas gaisa dzesēšanas sistēmu projektēšanu un būvniecību, kas tika darīts pēc VAS "Valsts nekustamie īpašumi" pasūtījuma.

Turpmāk "Citrus Solutions" plāno izaugsmi ārējo klientu, kas nav "Tet" grupā, pasūtījumu iegūšanā un realizācijā. Uzņēmuma vadība arī norāda, ka 2021.gada pirmajā pusgadā prognozēta līdzīga situācija saistībā ar Covid-19 ietekmi, kad no potenciālo klientu puses ir kavēšanās par jaunu projektu sākšanu un realizāciju.

2019.gadā "Citrus Solutions" strādāja ar 30,997 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās 2,7 reizes un bija 1,453 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 2005.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 5,071 miljons eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir telekomunikācijas uzņēmums "Tet".

Написать комментарий