LETA01 сентября 2020

Šuplinska uzsver ģimeņu atbildību, lai ierobežotu Covid-19 nonākšanas iespējas skolās

Lai ierobežotu Covid-19 nonākšanas iespējas skolās, ļoti nozīmīga būs ģimeņu loma, šorīt LTV "Rīta panorāmā" uzsvēra izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ministre atgādināja, ka lielākā daļa Latvijas skolu ir izvēlējušās mācības organizēt klātienē, bet daļēji attālinātas mācības pamatā notiks lielajās vidusskolās. Viņu priecējot tas, ka liela daļa skolu līdztekus klātienes mācībām kaut nedaudz ir saglabājusi arī attālināto skološanos.

Šuplinska uzsvēra, ka esošajos epidemioloģiskajos apstākļos klases tiks uzskatītas par atsevišķām mājsaimniecībām, attiecīgi Covid-19 konstatēšanas gadījumā varēs izolēt tikai vienu klasi, bet pēc Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumiem šī izolācija varētu ilgt pat mēnesi.

Ja Covid-19 uzliesmojums būs vērojams pašvaldības mērogā, situācija un risinājumi attiecībā uz skolām būs citi.

Taujāt, kas segs skolu pieaugošās izmaksas Covid-19 dēļ, ministre neteica, ka Izglītības un zinātnes ministrija noteikti kompensēs kādas papildu izmaksas, jo neesot pārliecības, ka tādas tiešām rodas. Ja skolas fiksēs izmaksu pieaugumu, tad ministrija vērtēšot palīdzības iespējas.

Jaunajā mācību gadā Šuplinska skolēniem vēlēja, lai skolas laiks ir interesants piedzīvojums.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.