ЛатвияLETA31 марта 2021

Šomēnes Vidzemē par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem sākti 387 administratīvā pārkāpuma procesi

Šomēnes Vidzemē par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem sākti 387 administratīvā pārkāpuma procesi informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

Policija aizvien turpina sekot līdzi tam, lai iedzīvotāji ievēro valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus, tiek veiktas gan preventīvas pārbaudes, gan reaģēts uz saņemto informāciju. Pēc Vaskānes teiktā, joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad administratīvo pārkāpumu procesu sākšana ir neizbēgama un cilvēki turpina aktīvi pulcēties gan pirtīs, gan dzīvokļos un rīko privātus pasākumus. Iestājoties siltākam laikam, arvien vairāk pulcēšanās notiek ārpus telpām.

Piemēram, naktī uz 27.martu tika saņemta informācija par to, ka Varakļānos kādā dzīvoklī notiek privāts pasākums. Pārbaudot saņemto informāciju, konstatēts, ka dzīvoklī atrodas astoņas personas no dažādām mājsaimniecībām un kopīgi tiek lietots alkohols. Šīm personām izskaidrots, ka tās pārkāpj valstī noteiktos ierobežojumus, jo pašlaik ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi. Tika sākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi un katrai personai piemērots 100 eiro naudas sods, stāstīja Vaskāne.

Savukārt 27.marta vakarā Madonā tika konstatēts, ka privātā pasākumā pulcējas vismaz 14 cilvēki no dažādām mājsaimniecībām. Par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu sākti 14 administratīvā pārkāpuma procesi un piemēroti naudas sodi. Arī šajā gadījumā katrai personai piemērots sods 100 eiro apmērā.

Policijas pārstāve informēja, ka pagājušajā nedēļā Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā veiktas 411 tirdzniecības vietu un skaistumkopšanas salonu pārbaudes. Pārkāpumi nav konstatēti, nepieciešamības gadījumā doti preventīvi norādījumi. Tāpat tika veiktas pārbaudes publiskās vietās gan telpās, gan ārā. Kopumā doti trīs preventīvi norādījumi, savukārt 85 gadījumos sākts administratīvais process par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem.

Policija uzsver, ka tās mērķis nav sodīt cilvēkus, bet panākt to, ka tiek ievēroti ierobežojumi, lai pēc iespējas ātrāk visa sabiedrība varētu atgriezties normālā dzīves ritmā.

Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi gan dienas, gan nakts laikā, jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietās un citās publiskās vietās, sacīja Vaskāne.

Написать комментарий