LETA03 сентября 2020

Septiņas mediju organizācijas izveido Latvijas Reģionālo mediju asociāciju

Apvienojoties septiņu mediju organizāciju pārstāvjiem, izveidota Latvijas Reģionālo mediju asociācija (RMA) informēja asociācijas pārstāvji.

Biedrība, kas pārstāv kopumā desmit medijus, par savu mērķi ir izvirzījusi nepieciešamību sekmēt neatkarīgu un kvalitatīvu mediju attīstību Latvijas reģionos. Turklāt tādu mediju attīstību, kurus veido neatkarīgi un kvalitatīvi strādājoši žurnālisti, apgalvo RMA.

Jaunās mediju organizācijas dibinātāji uzsver, ka Latvijas reģionu iedzīvotājiem ir jābūt iespējai saņemt objektīvu, patiesu, aktuālu un kvalitatīvu informāciju par visām norisēm valstī un jo īpaši reģionos, vienlaikus arī sekmējot Latvijas reģionu iedzīvotāju medijpratību. Tāpat organizācija atbalsta jaunu cilvēku iesaisti žurnālistikas profesijā reģionos un ir gatava veicināt reģionu žurnālistu profesionālo izaugsmi.

RMA labprāt redzētu savas organizācijas biedru vidū ikvienu reģionu mediju un mediju organizāciju, kas, neatkarīgi no darbības platformas, atbalsta biedrības mērķus un statūtus.

Kā savus iespējamos sadarbības partnerus RMA redz visas Latvijā jau esošās mediju un žurnālistu organizācijas, kuru darbība un mērķi nav pretrunā ar RMA darbības principiem. Kā galvenos partnerus RMA dibinātāji redz Latvijas Mediju ētikas padomi, Latvijas Preses izdevēju asociāciju un Latvijas Žurnālistu asociāciju.

Dibināšanas līgumu parakstījuši AS "Kurzemes radio", SIA "Novadu ziņas", SIA "Balvu Vaduguns", SIA "Vietējā", biedrība un portāls "Lobs", SIA "Reģionu mediji" un SIA "Latgales laiks".

Biedrības pirmā sapulce, kurā, atbilstoši statūtiem, tiks ievēlēta valde, ko pārstāvēs pieci tās pārstāvji, interaktīvās saziņās vietnē Zoom notiks 8.septembrī plkst.13.30.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.