МирLETA4 дня

Saūda Arābijas kroņprincis vēlas pozitīvas attiecības ar Irānu

Saūda Arābija cer uz pozitīvām attiecībām ar Irānu, bet Teherānai ir jāizbeidz sava negatīvā uzvedība, paziņojis Saūda Arābijas kroņprincis Mohammeds bin Salmans, par galveno reģionālo sāncensi izsakoties labvēlīgākā tonī nekā līdz šim.

Princis arī aizstāvēja Saūda Arābijas lomu Jemenas konfliktā un pauda cerību, ka Irānas atbalstīties šiītu nemiernieki sēdīsies pie sarunu galda.

"Galu galā Irāna ir kaimiņvalsts. Viss, uz ko mēs ceram, ir labas un īpašas attiecības ar Irānu. Mēs vēlamies, lai tā plaukst un zeļ, jo mums ir saūdarābu intereses Irānā un viņiem ir irāņu intereses Saūda Arābijā," runājot nacionālajā televīzijā, sacīja princis.

"Problēma mums ir ar tās negatīvo uzvedību, vai tā būtu tās kodolprogramma, atbalsts nelegāliem kaujiniekiem dažās valstīs, vai tās ballistisko raķešu programma," piebilda Mohammeds.

Saūda Arābija strādā ar partneriem reģionā un pasaulē, lai rastu risinājumu, norādīja princis.

"Mēs ceram tās pārvarēt un veidot labas un pozitīvas attiecības ar Irānu, no kā labumu gūtu ikviens," intervijā, kas ilga pusotru stundu, sacīja Mohammeds.

Viņš arī norādīja, ka Saūda Arābijai ir labas attiecības ASV prezidenta Džo Baidena administrāciju, ņemot vērā, ka abas valstis ir vienisprātis 90% kopīgo interešu jautājumu un strādā pie tā, lai rastu kopīgu izpratni pie atlikušajām tēmām.

Написать комментарий