LETA24 сентября 2020

Sāk kriminālprocesu par 62 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, solot panākt labvēlīgu VID lēmumu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu par 62 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, solot panākt, lai Valsts ieņēmumu dienestā tiktu pieņemts uzņēmumam labvēlīgs lēmums.

Kriminālprocess sākts 30.aprīlī par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā. KNAB rīcībā esošie fakti norāda uz to, ka kukulis pieprasīts, solot panākt, lai VID tiktu pieņemts uzņēmumam labvēlīgs lēmums. Pieprasītā kukuļa summa - 62 000 eiro.

Kopumā kriminālprocesā četrām personām patlaban ir tiesības uz aizstāvību - tiesības zināt, kāda nodarījuma izdarīšanā personu tur aizdomās vai apsūdz, kā arī izvēlēties savu aizstāvības pozīciju. Vienai no šīm personām tiesa otrdien piemērojusi

drošības līdzekli - apcietinājumu.

"Skopais maksā divreiz - konkrēto latviešu teicienu nešaubīgi var attiecināt uz šo un līdzīgiem gadījumiem, kad privātpersonas vai uzņēmumi problēmsituācijas cenšas risināt negodprātīgā ceļā. Paļaujoties uz trešo pušu apgalvojumiem, ka tie it kā sakārtos situāciju apmaiņā pret kukuli, ir milzīgs risks ne tikai pārkāpt Krimināllikuma normas un nonākt kukuļdevēja lomā, bet arī gluži vienkārši tikt apkrāptam. Ja kāds pieprasa kukuli apmaiņā pret piedāvājumu atrisināt problēmsituācijas, vienīgais risinājums ir neiesaistīties un ziņot KNAB," norāda KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu KNAB patlaban nevar sniegt.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.