LETA03 сентября 2020

Saeimā spriež par Latvijas ekonomikas virzīšanu uz klimatneitralitāti

Līdz ar jauno "Eiropas klimata likuma" izstrādi tiek juridiski nostiprināts Eiropas Savienības (ES) mērķis sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050.gadam, 02.augustā parlamentā uzsvērusi Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda.

Šodien komisijas sēdē deputāti sprieda par izaicinājumiem un iespējām, kas Latviju sagaida, pārkārtojoties uz ekonomiku, kurā siltumnīcefekta gāzu neto emisijas paredzēts samazināt līdz nulles līmenim.

Komisijas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski, lai turpmākās investīcijas, kas tiek veiktas dažādos tautsaimniecības sektoros, veicinātu Latvijas pārkārtošanos uz "zaļo" ekonomiku un nodrošinātu tās "zaļo" konkurētspēju, tādā veidā tiecoties sasniegt Latvijas klimatneitralitāti. Tiek sagaidīts, ka ambiciozā mērķa īstenošanai Eiropas Savienības līmenī tiks paredzēti atbilstoši finanšu resursi.

Priekšlikums par "Eiropas klimata likumu" izriet no ES izaugsmes stratēģijas "Eiropas Zaļais kurss", kuras mērķis ir pārveidot ES par pārticīgu, modernu, resursefektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku. "Eiropas klimata likums" paredz izveidot sistēmu klimatneitralitātes sasniegšanai taisnīgā, efektīvā un paredzamā veidā.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.