ЛатвияLETA11 февраля 2021

Rosina apsūdzēt trīs robežsardzes amatpersonas

Iekšējās drošības birojs (IDB) kriminālvajāšanai nosūtījis kriminālprocesu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām par tehniskajai specifikācijai neatbilstoša valsts austrumu robežas uzraudzības aprīkojuma iegādi informēja IDB.

Februāra sākumā IDB pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu vēl vienā kriminālprocesā, kas ir saistīts ar robežsardzes darbībām valsts austrumu robežas uzraudzības tehniskajā aprīkošanā, un rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trim robežsardzes amatpersonām un četrām personām no vairākiem komercuzņēmumiem.

IDB pierādījumi liecina, ka trīs amatpersonas pieļāva, ka vairāki komercuzņēmumi piegādāja robežsardzei tehniskajai specifikācijai neatbilstošu aprīkojumu, tādējādi gan nodarot kaitējumu valsts budžetam, gan arī radot valsts robežas drošas apsargāšanas kvalitātes samazināšanās risku.

"Gan IDB veiktā izmeklēšana, gan Valsts kontroles veiktās valsts austrumu robežas izbūves revīzijas rezultāti liecina, ka šī valstij stratēģiski svarīgā projekta īstenošanas laikā ir iespējami veikti liela mēroga noziedzīgi nodarījumi, kuru rezultātā nodarīti lieli zaudējumi valsts budžetam, kā arī radīts iespējams kaitējums valsts robežas drošībai kopumā. IDB veic izmeklēšanu vairākos liela mēroga kriminālprocesos," uzsvēris biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

Viens no šiem kriminālprocesiem, kas saistīts ar valsts austrumu robežas vajadzībām piegādātās robežapsardzības iekārtas neatbilstību tehniskajai specifikācijai tika nosūtīts prokuratūrai jau pagājušā gada maijā. Patlaban kriminālvajāšanas sākšanai birojs nosūtījis nākamo lietu, kas saistīta ar šīs robežas tehniskajā aprīkošanā pieļautajām nelikumībām, norāda Mūrnieks.

Pret robežsargiem rosināts sākt kriminālvajāšanu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas. Pret uzņēmumu pārstāvjiem rosināts sākt kriminālvajāšanu par krāpšanu lielā apmērā.

Jau ziņots, ka citos IDB izmeklētos kriminālprocesos saistībā ar iespējamām nelikumībām ar valsts austrumu robežu figurē Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts, viņa vietnieks Juris Martukāns un bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Написать комментарий