ЛатвияLETA09 июня 2021

Robežsardze uz Latvijas-Baltkrievijas robežas aizturējuši četrus irākiešus

Valsts robežsardze pirmdien par nelikumīgu Latvijas robežas šķērsošanu Krāslavas novadā aizturēja četrus Irākas pilsoņus informēja Valsts robežsardzē.

Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļas robežsargi, pārbaudot vietējo iedzīvotāju sniegto informāciju, Indras ciemā aizturēja četrus vīriešus, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu.

Par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā sākts kriminālprocess.

Irākas pilsoņi aizturēti Imigrācijas likumā noteiktajā kārtībā un ievietoti Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī.

Šogad šī ir otrā aizturētā valsts robežu nelikumīgi šķērsojušo personu grupa, savukārt pērn par "zaļās" robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu tika aizturēti 23 trešo valstu pilsoņi.

Pirmdien Valsts robežsardzē atzina, ka Latvija patlaban nav novērojusi masveida nelegālās imigrācijas pieaugumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.

Ņemot vērā situāciju uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas, Latvijas robežsardze turpina sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Jau ziņots, ka Lietuvas prezidents Gitans Nausēda šomēnes plāno sasaukt Valsts aizsardzības padomi, lai apspriestu situāciju saistībā ar Baltkrieviju, tai skaitā būtisku nelegālo migrantu plūsmas pieaugumu pāri abu valstu robežām.

Saasinoties spriedzei ap Baltkrieviju, šīs valsts autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko maija nogalē izteicās, ka Baltkrievija līdz šim bremzējusi narkotiku un migrantu plūsmu pāri Lietuvas robežai, bet turpmāk lietuviešiem nākšoties "pašiem ķerstīt migrantus".

Kā žurnālistus piektdien preses konferencē informēja Valsts robežsardzes dienesta vadītājs Rustams Ļubajevs, nelegālā imigrācija pāri Balkrievijas robežai aug kopš pagājušā gada oktobra un novembra un no šā gada sākumā vien aizturēti aptuveni 250 nelegālie imigranti - pēdējo piecu gadu griezumā tie ir rekordlieli skaitļi. Viņš parādīja arī videomateriālu, kurā redzams, kā Baltkrievijas robežsargi izlīdzina smilšu joslu pie robežas, lai slēptu migrantu pēdas.

Ļubajevs piektdien informēja, ka aizvadītajās divās diennaktīs vien pie abu valstu robežas aizturēti vairāk nekā 70 nelegālie migranti - saskaņā ar sākotnējiem datiem lielākoties Irākas un Sīrijas, bet arī Kirgizstānas un Tadžikistānas pilsoņi.

Iekšlietu ministre Agne Bilotaite izteikusi pieņēmumu, ka nelegālo migrantu plūsmas pieaugums no Baltkrievijas puses varētu būt saistīts ar tīšu kaimiņvalsts amatpersonu darbību.

Написать комментарий