LETA30 декабря 2020

Riodežaneiro bloķēs piekļuvi pludmalēm Vecgada vakarā

Riodežaneiro pilsētas varas iestādes pirmdien paziņoja, ka tās bloķēs piekļuvi pludmalēm 31.decembra vakarā, lai novērstu drūzmēšanos šajā pilsētā, kas ir viena no Covid-19 vissmagāk piemeklētajām pilsētām Brazīlijā.

Starp pasākumiem, kurus paredzēts īstenot, būs automašīnu atrašanās aizliegums apmēram 30 kilometrus garajā Riodežaneiro piekrastes joslā, kur Vecgada vakaros parasti mēdz pulcēties miljoniem cilvēku, lai ar uguņošanu sagaidītu Jaungadu.

Šajā zonā 31.decembrī drīkstēs staigāt tikai apkārtējo rajonu iedzīvotāji.

Par noteikto aizliegumu pārkāpšanu var tikt piespriesti naudassodi līdz 15 000 reālu (2336 eiro) apmērā.

"Mums jāsūta iedzīvotājiem smaga un tieša vēsts," sacīja Riodežaneiro Operāciju centra, kura pārziņā ir drošības un satiksmes videonovērošana, vadītājs Alešandri Kardemans.

"Mēs gribam likt saprast, ka līdztekus šiem ierobežojumiem daudz ir atkarīgs no mums. Pavadiet apzinīgu Jaungada sagaidīšanu un palieciet mājās."

Mēra birojs jau pagājušonedēļ paziņoja, ka 31.decembrī no plkst.20 būs aizliegts ierasties Kopakabanas pludmalē, kas ir tradicionāla Jaungada svinību vieta. Tiks uzstādītas policijas barjeras, lai bloķētu sabiedrisko transportu un privātās automašīnas, un metro pārtrauks kursēt uz šiem rajoniem.

Brazīlija ar vairāk nekā 191 000 Covid-19 izraisītu nāves gadījumu ir otrajā vietā pasaulē aiz ASV. Riodežaneiro vien ir vairāk nekā 15 000 šādu nāves gadījumu.

Написать комментарий