ЛатвияLETA28 февраля 2021

Rīko starptautisko hakatonu "Women. Technology. Sustainability."

Līdz 12.martam atvērta pieteikšanās otrajam ikgadējajam hakatonam "Women. Technology. Sustainability.", kas norisināsies marta vidū informēja "Riga TechGirls" pārstāvji.

Pasākumu nedēļa sāksies ar hakatona atklāšanu pirmdien, 8.martā, plkst.18 ar atklātu diskusiju par sieviešu iesaisti tehnoloģiju nozarē, turpinoties ar meistarklasēm visas nedēļas garumā. Turpretī nedēļas nogalē, 12.-14.martā, norisināsies 48 stundu hakatons tiešsaistes formātā.

Hakatona dalībniekiem būs iespēja šo 48 stundu laikā konsultēties ar vairāk nekā 50 dažādu jomu ekspertiem - sākot no inženieriem līdz juristiem, mārketinga vai ilgtspējas ekspertiem, dizaineriem un citiem -, lai lūgtu viņu padomu, atsauksmes vai zināšanas, kas var palīdzēt idejas attīstībā.

Lai piedalītos hakatonā, nepieciešams formulēt savu ideju par risinājuma prototipu, ko vēlētos mēģināt izveidot 48 stundu laikā, aicinot citus tai pievienoties; vai arī, dalībnieki var izpētīt citu iesniegtās idejas un pieteikties kāda cita komandā. Lai piedalītos hakatonā, nepieciešami četri līdz astoņi komandas dalībnieki.

Hakatons ir atvērts ikvienam interesentam, neatkarīgi no dzimuma, ģeogrāfiskās atrašanās vietas vai pieredzes līmeņa. Organizatori īpaši iedrošina pieteikties tos dalībniekus un dalībnieces, kuriem tā būs pirmā hakatona pieredze.

Paredzams, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no visas Baltijas, un darba valoda būs angļu.

Dalībnieki tiek aicināti domāt par idejām sešās ilgtspējas vertikālēs: vides ilgtspēja un Green Deal (aprites ekonomika un dati), pshiholoģiskā ilgtspēja (emocionālā veselība un labklājība), motivācijas ilgtspēja (saglabāt motivāciju attālinātā darbā), attālinātais darbs (vides ietekme), vadības ilgtspēja (rīki, idejas un risinājumi ilgtspējīgai biznesa vadībai ar emocionāli iztukšotiem darbiniekiem un vadītāju) un enerģijas un inženierijas ilgtspēja.

"Hakatonā mūsu mērķis ir koncentrēties uz jaunu ideju, prototipu un risinājumu veidošanu ar ilgtspējas ievirzi. Galvenais mērķis ir nodrošināt drošu, labi organizētu un viesmīlīgu vietu sievietēm, lai viņas varētu veiksmīgi izmēģināt hakatona pieredzi, dalīties idejās un satikt līdzīgi domājošus cilvēkus." uzsver Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone.

Hakatonu "Women. Technology. Sustainability." organizē organizācija "Riga TechGirls" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Hakatonu atbalsta "TechHub Riga", "Accenture" un "Printify".

Organizācijas "Riga TechGirls" mērķis ir iedvesmot un izglītot sievietes apgūt programmēšanas pamatus un attīstīt digitālās prasmes, kā arī pievienoties tehnoloģiju jomai.

Написать комментарий