LETA19 ноября 2020

Rīgā steidzami remontdarbi nepieciešami 240 daudzdzīvokļu mājām

Pašlaik steidzami remontdarbi nepieciešami 240 daudzdzīvokļu mājām Rīgā, ceturtdien domes Mājokļu un vides komitejas sēdē atzina Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes priekšniece Ingrīda Mutjanko.

Viņa klāstīja, ka steidzami darbi mājās pašlaik nepieciešami 240 mājām, taču vēl 300 ir tādas, kas tuvākajā laikā var sasniegt kritisku stāvokli. Vienlaikus Mutjanko norādīja, ka par māju drošību ir atbildīga ne tikai pašvaldība kā dzīvokļu īpašniece, bet arī privātpersonas, kurām namos pieder dzīvokļi.

Tāpat sēdē izskanējis, ka šogad pašvaldība ieguldījusi līdzekļus 56 tās īpašumā esošo dzīvokļu remontos. Remontdarbus nepieciešams veikt vēl 213 dzīvokļos, un aptuvenie izdevumiem šiem darbiem ir viens miljons eiro, taču remontus kavē līdzekļu trūkums.

Sēdes izskaņā deputāts Valdis Gavars (NA/LRA) aicināja kolēģus arī apspriest situāciju Limbažu ielas namā, kur nedēļas sākumā nobrukušas konstrukcijas, jo pašvaldībai "jāiet situācijai pa priekšu", lai nepieļautu līdzīgas situācijas citās mājās.

Komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis (APP) norādīja, ka šo jautājumu plānots apspriest citā sēdē, aicinot arī namu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA "Rīgas namu pārvaldnieks". Deputāti plāno plašāk iepazīties arī ar paša pārvaldnieka darbu.

Vienlaikus Cepurītis informēja, ka domē tiek veidotas vairākas darba grupas problēmu apzināšanai un risinājumu piedāvāšanai. Komitejas deputāti aicināti strādāt mājokļu politikas, atkritumu samazināšanas un apsaimniekošanas, vides komunikācijas, kā arī klimata neitralitātes darba grupās.

Jau ziņots, ka pirmdien divstāvu koka mājā Limbažu ielā 5 nobrukusi pārseguma metāla sija pār pagrabu, un ir bažas par pagraba mūrēto velvju stāvokli. Noteikts aizliegums ekspluatēt pagrabu, vienu dzīvokli un kāpnes. Pēc būvvaldē pieejamās informācijas, pārējos dzīvokļos iekļūšana iespējama pa citām kāpnēm, un šo dzīvokļu iemītniekus avārija neietekmē.

Pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Geidāne atklāja, ka viena dzīvokļa iemītniecei notikuma vietā sniegta medicīniskā palīdzība, jo viņai notikušais radījis lielu uztraukumu. Tā kā sievietes dzīvoklī iekļūšana ir aizliegta, viņa nogādāta hostelī, kas pašvaldībai nodrošina pagaidu izmitināšanas pakalpojumus.

Citu dzīvokļu iedzīvotājiem palīdzība ar īslaicīgu izmitināšanu nav bijusi nepieciešama. Arī cilvēki avārijā nav cietuši.

Написать комментарий