LETA16 сентября 2020

Rēzeknē notiks diskusija ar Valsts prezidentu par Latgales identitāti

Pēc nedēļas, 25.septembrī, Valsts prezidents Egils Levits viesosies Rēzeknē, kur plkst.12 Latgales vēstniecībā "Gors" notiks saruna par Latgales identitāti - par tās vēsturi, esošo situāciju un latgaliskās identitātes attīstību nākotnē informēja pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

Diskusijas gaitā plānota gan paneļdiskusija ar Valsts prezidenta dalību, gan paneļdiskusijas dalībnieku un klātesošās auditorijas domu apmaiņa, pieredzes un priekšlikumu izteikšana.

Levits vasarā un rudenī rīko diskusiju ciklu par latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu identitāti un ilgtspējīgu attīstību pirms Valsts prezidenta likumprojekta "Latviešu vēsturisko zemju likums" iesniegšanas Saeimā.

Likumprojekta mērķis ir veicināt latviskuma daudzveidības saglabāšanos un stiprināt Latvijas cilvēku kultūrvēsturisko identitāti un piederību noteiktai latviešu vēsturiskajai zemei.

Tāpat likumprojekts veicinās cilvēku sabiedrisko aktivitāti savas identitātes un vietējās kultūrtelpas saglabāšanā, jo nevienu identitāti nevar izveidot, ja nav cilvēku, kuri to pieņem un kopj.

Likumprojekts arī noteiks, kādā veidā tiks atbalstīta latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu saglabāšanās un ilgtspējīga attīstība.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.