ЛатвияLETA23 марта 2021

PVD pagājušajā nedēļā konstatējis vairākus pārkāpumus mājputnu turēšanas prasībās

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagājušajā nedēļā konstatējis vairākus pārkāpumus mājputnu turēšanas prasībās, kas ieviestas saistībā ar augsti patogēnās putnu gripas izplatību informēja PVD.

Pagājušajā nedēļā PVD inspektori veikuši kopumā 98 pārbaužu saistībā ar spēkā esošajām prasībām mājputnu turēšanā un vairākos gadījumos konstatēti pārkāpumi, tostarp desmit pārbaudēs konstatēts, ka mājputni netiek turēti slēgtās telpās, bet četros gadījumos konstatēts, ka savvaļas putni var piekļūt mājputnu mītnei.

Papildus trīs gadījumos konstatēts, ka mājputnu novietne nav reģistrēta Lauksaimniecības datu centrā.

Tāpat pārbaudēs konstatēti arī citi pārkāpumi, kas saistīti ar biodrošības prasību ievērošanu.

Jau vēstīts, ka augsti patogēnās putnu gripas izplatības dēļ mājputnu turētājiem putni jātur slēgtās telpās. Līdztekus aizliegta izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām, piedalīšanās tirgos, izstādēs, skatēs un citos pasākumos, kuros iesaistīti mājputni.

Aizliegts izmantot virszemes ūdenskrātuvēs iegūtu ūdeni mājputnu dzirdināšanai un aizliegta mājputnu izlaišana savvaļā medījamo putnu krājumu atjaunošanai. Turklāt valdības noteikto ierobežojumu periodā putnu novietnes darbiniekiem jālieto darba vai maiņas apģērbs un apavi, ko atļauts lietot tikai mājputnu turēšanas vietā.

Ierobežojumu ilgums būs atkarīgs no epidemioloģiskās situāciju valstī, citās Eiropas Savienības dalībvalstīs un tuvumā esošajās trešajās valstīs.

PVD informēja, ka dienests veiks pārbaudes mājputnu novietnēs, tostarp reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par iespējamiem biodrošības prasību pārkāpumiem mājputnu turēšanas vietās un nereģistrētām mājputnu novietnēm.

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās. Tā izplatītāji ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot tiešā kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem vai uzņemot slimības ierosinātāju ar inficētu barību vai ūdeni.

PVD aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziņot par atrastiem beigtiem savvaļas ūdensputniem, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67 027 402 vai informējot tuvāko PVD teritoriālo pārvaldi.

Написать комментарий