МирLETA21 апреля 2021

Putins nosoda Rietumu klusēšanu par šķietamo apvērsuma plānošanu Baltkrievijā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien nosodījis Rietumu klusēšanu par Baltkrievijas līdera Aleksandra Lukašenko apgalvojumiem, ka drošības dienests esot novērsis apvērsuma plānu.

Lukašenko sestdien paziņoja, ka Krievijas varasiestādes palīdzējušas izjaukt plānu gāzt Baltkrievijas valdību un viņu nogalināt un ka Maskavā aizturēti divi Baltkrievijas pilsoņi, kas to gatavojuši.

Lukašenko apgalvoja, ka sazvērestībā bijuši iesaistīti ASV politiķi, piebilstot, ka tikai pati augstākā vadība var dot uzdevumu novākt prezidentu.

"Visi izliekas, ka vispār nekas nenotiek," ikgadējā runā par stāvokli valstī šodien izteicās Putins.

"Kas notiktu, ja valsts apvērsuma mēģinājums būtu noticis? Cik daudz cilvēku būtu cietuši?" jautāja Putins.

Arī Krievijas Federālais drošības dienests sestdien paziņoja, ka aizturējis divus baltkrievus, kas plānojuši sarīkot militāru apvērsumu Baltkrievijā un nogalināt Baltkrievijas līderi.

Lukašenko solīja iznīcināt tos, kas vēl viņam un viņa ģimenei ļaunu, un paziņoja, ka drīzumā nāks klajā ar ļoti nopietnu lēmumu.

Baltkrievijas opozīcija, komentējot Lukašenko paziņojumu par novērsto apvērsuma plānu, aicināja nesteigties ar secinājumiem un lēmumiem, kas var kaitēt Baltkrievijas nacionālajām interesēm, suverenitātei un neatkarībai.

Opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas birojs norādīja, ka Baltkrievijas valsts institūciju un Lukašenko 17.aprīlī publiskotajā informācijā ir visas iezīmes, kas raksturīgas provokācijām, ko mēdz īstenot Baltkrievijas un Krievijas drošības dienesti.

Написать комментарий