LETA24 сентября 2020

Pujāts savu aizturēšanu skaidro ar viņa vēršanos pret IDB

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts pieļauj, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) viņu aizturēja un uz laiku atstādināja no amata, jo viņš pret IDB vērsies pie ģenerālprokurora.

Pujāts intervijā TV3 uzsvēra, ka ilgus gadus valsts dienestā esot cīnījies ar likumpārkāpumiem, tāpēc jūtot pienākumu rīkoties ikreiz, kad konstatējot pretlikumīgu rīcību.

Viņš esot konstatējis, ka nelikumīgas darbības veic IDB, piemēram, nepamatoti vēršoties pret robežsargiem, tāpēc sūdzējies ģenerālprokuroram Jurim Stukānam. Pujātam esot bijusi plānota arī klātienes tikšanās ar Stukānu, taču tā nav notikusi, jo viņu aizturēja un atstādināja no pienākumu pildīšanas.

IDB lietvedībā atrodas vairāki kriminālprocesi saistībā ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu - šajos apjomīgajos un sarežģītajos kriminālprocesos turpinās pierādījumu iegūšana un nostiprināšana likumā noteiktajā kārtībā. Tieši par šo izmeklēšanu konfliktē IDB un robežsardzes vadība - IDB ir pārmetis robežsardzei, ka tā apzināti pretdarbojas izmeklēšanai, savukārt robežsardzes vadībā pārmet IDB, viņuprāt, nepamatotu vēršanos pret robežsargiem.

Pujāts ir pārliecināts, ka viņu gan nelikumīgi aizturēja, gan nelikumīgi atstādināja no darba pienākumiem. Par minēto viņš iesniedzis vairākas sūdzības, pēc kuru izskatīšanas viņam ļauts atsākt pienākumus. Viņa skatījumā, šajā gadījumā no IDB puses kriminālprocess ticis izmantots pretēji tā mērķiem, faktiski kavējot robežsardzes funkciju pildīšanu.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.