ЛатвияLETA28 мая 2021

PTAC apturējis tūrisma aģenta "BKS Travel" licenci

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) apturējis tūrisma aģenta SIA "BKS Travel" licenci pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Viņa informēja, ka PTAC ir saņēmis gan iesniegumus, gan sniedzis konsultācijas patērētājiem un tūrisma operatoriem komplekso tūrisma pakalpojumu jomā par "BKS Travel" īstenoto komercpraksi, neveicot patērētājiem samaksātās naudas atmaksu par nenotikušajiem ceļojumiem, kā arī pieprasot samaksu par plānotajiem ceļojumiem, bet pēc samaksas saņemšanas nenodrošinot ceļojuma norisi un pārtraucot jebkādu komunikāciju ar samaksu veikušajiem patērētājiem.

PTAC par tūrisma aģenta "BKS Travel" rīcību ir ierosinājis administratīvo lietu un veic uzraudzības pasākumus, tostarp, pamatojoties uz konstatētajiem komplekso pakalpojumu regulējošo normu pārkāpumiem, PTAC trešdien, 26.maijā, nolēma apturēt uzņēmuma speciālās atļaujas jeb licences darbību tūrisma aģenta pakalpojumu sniegšanai.

Pēc PTAC lēmuma par licences apturēšanu, "BKS Travel" nedrīkst piedāvāt pārdošanai vai pārdot ceļotājiem kompleksus tūrisma pakalpojumus. Vienlaikus uzņēmumam ir jāizpilda tās saistības komplekso tūrisma pakalpojumu jomā, kuras "BKS Travel" ir uzņēmies jau pirms PTAC lēmuma par licences darbības apturēšanu paziņošanas.

Gertmane uzsvēra, ka PTAC turpina izskatīt administratīvo lietu par "BKS Travel" iespējamu negodīgu komercpraksi un iespējamiem patērētāju tiesību pārkāpumiem, tostarp PTAC ir pieprasījis no uzņēmuma un citām fiziskajām un juridiskajām personām lietas būtības noskaidrošanai nepieciešamo informāciju.

Līdz apstākļu pilnīgai noskaidrošanai PTAC aicina ceļotājus neveikt ceļojumu rezervācijas, izmantojot "BKS Travel" starpniecības pakalpojumus, kā arī neveikt nekādus naudas maksājumus šim uzņēmumam.

Patērētājus, kuri noslēguši komplekso tūrisma pakalpojumu līgumus ar "BKS Travel" starpniecību, PTAC aicina rakstveidā vērsties pie līgumā norādītā tūrisma operatora, lai saņemtu apstiprinājumu par veikto rezervāciju un informētu tūrisma operatoru par veiktajiem maksājumiem uzņēmumam.

PTAC arī atgādina patērētājiem būt īpaši uzmanīgiem, veicot komplekso tūrisma ceļojumu rezervācijas, pārliecināties PTAC tūrisma operatoru un aģentu datubāzē, vai attiecīgais tūrisma aģents ir pilnvarots pārstāvēt tūrisma operatoru, kura vārdā ir noslēgts līgums un lūgt tūrisma operatora apliecinājumu par rezervācijas spēkā esamību un naudas saņemšanas apliecinājumu.

"BKS Travel" reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3001 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "BKS Travel" pieder Krievijas pilsonim Jurijam Britvenko. 2020.gadā kompānija strādāja ar 1358 eiro apgrozījumu un 4582 eiro zaudējumiem.

Написать комментарий