LETA18 сентября 2020

Prokuratūra veidos speciālu prokuroru grupu, kura darbosies noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas jomā

Prokuratūra veidos speciālu prokuroru grupu, kura darbosies noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas jomā žurnālistiem pastāstīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Prokuroru grupa nodarbosies ar šādas kategorijas lietu koordinēšanu, lai varētu sniegt attiecīgu metodisku atbalstu tiesībsargājošajām iestādēm un citiem prokuroriem.

Stukāns arī uzsvēra, ka prokuratūrai un tiesībsargājošajām iestādēm noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana ir prioritāte. Tāpēc prokuratūra nodrošinās atbilstošus resursus, lai šādas kategorijas krimināllietas tiktu virzītas uz tiesu un būtu rezultāti uz kuriem gaida starptautiskie partneri.

Stukāns ar Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieci Ilzi Znotiņu parakstīja vadlīnijas par FID sadarbību ar izmeklēšanas iestādēm un prokuratūru.

Vadlīnijas paredz noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas prioritātes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomā.

Vadlīnijas patlaban nav plānots publiskot.

Stukāns pauda cerību, ka beidzot izkustēsies naudas atmazgāšanas lietas un tuvākajā laikā šādas kategorijas lietas parādīsies tiesās. "Tālākais būs atkarīgs no tiesām cik ātri tās spēs tās izskatīt," piebilda ģenerālprokurors.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.