LETA30 декабря 2020

Pret Ukrainas Konstitucionālās tiesas vadītāju sākta izmeklēšana par liecinieka ietekmēšanu

Ukrainas prokuratūra sākusi izmeklēšanu pret Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāju Oleksandru Tupicki saistībā ar aizdomām par liecinieka piekukuļošanu un aicinājusi atstādināt viņu no amata uz diviem mēnešiem.

"Viņš ietekmēja liecinieku kriminālprocesā, to piekukuļojot, lai viņš atteiktos liecināt vai sniegtu apzināti nepatiesu liecību," teikts ģenerālprokurores Irinas Venediktovas preses dienesta pirmdien izplatītajā paziņojumā.

Kukuļošana notikusi 2018.gadā, kad Tupickis ieņēma tiesas priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Neskatoties uz uzaicinājumu, Tupickis šodien neieradās ģenerālprokurores birojā.

Mediji citē viņa biroja paziņojumu, ka Tupickis nedomā izvairīties no tiesas procesa, bet Ukrainas likumi liedz atlaist Konstitucionālās tiesas tiesnesi.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un Konstitucionālās tiesas starpā valda nesaprašanās kopš oktobra, kad tiesa noraidīja svarīgu pretkorupcijas likumprojektu, apgrūtinot valdības izredzes nodrošināt ārvalstu aizdevumus.

Zelenskis oktobrī aicināja parlamentu atlaist tiesu, un Tupickis pēc tam apsūdzēja prezidentu "konstitucionālā apvērsumā".

Valdība šomēnes pieņēma likumprojektu, lai neitralizētu tiesas oktobra lēmumu.

Ukrainas valdība, kas pandēmijas dēļ saskārusies ar strauju ekonomikas lejupslīdi, cer saņemt atlikušo daļu no piecu miljardu ASV dolāru aizdevuma, ko Ukrainai piešķīris Starptautiskais Valūtas fonds (SVF).

Написать комментарий