LETA30 октября 2020

Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei

Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei, taču rupja pārkāpuma gadījumā vērtēs arī pārkāpēja attieksmi pret izdarīto.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidroja, ka speciāli reidi masku nēsāšanas kontrolei nav plānoti, taču policija šim apstāklim pievērsīs uzmanību patrulēšanas laikā, kā arī reaģēs uz izsaukumiem, ja tādi tiks saņemti.

"Policija katru gadījumu vērtēs individuāli, nevis sodīs visus pēc kārtas. Tostarp tiks vērtēta gan pārkāpuma būtība - izdarīšanas laiks, vieta un citi objektīvie apstākļi -, gan subjektīvie apstākļi - pārkāpēja attieksme pret izdarīto. Gadījumos, kad pārkāpums ir klajš un rupjš, sods būs neizbēgams," norādīja Sadovskis.

Viņš skaidroja, ka katrā situācijā, kad policijai uzlikti jauni pienākumi, ir jāpārdomā policijas resursi, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem. Policijai nav bezgalīgi daudz darbinieku, turklāt šajā gadījumā atšķirībā no pavasara mācību iestādes daļēji turpina darbu, tādēļ jauno pienākumu kontrolē nav iespējams piesaistīt tos darbiniekus, kuri sabiedrisko kārtību uzrauga pie skolām.

"Taču kopumā policija ir gatava strādāt, un jau tagad ir izplānoti dažādi risinājumi, kā pārgrupēt esošos resursus efektīvākai pārkāpumu uzraudzībai," piebilda Sadovskis.

Написать комментарий