LETA04 января 2021

Pirmo reizi vēsturē FIFA Klubu pasaules kausā spēli tiesās sieviešu tiesnešu komanda

Pirmo reizi vēsturē Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) Klubu pasaules kausa spēlei nozīmējusi sieviešu tiesnešu komandu, pirmdien ziņo FIFA.

Spēles galvenā tiesnese vienā no spēlēm būs brazīliete Edina Alvesa-Batista, bet viņai talkā nāks tautiete Niuza Baka un argentīniete Mariana de Almeida.

Klubu pasaules kausā spēles kopumā tiesās septiņi galvenie tiesneši, 12 asistenti un septiņi video tiesneši.

Turnīra spēļu izloze paredzēta 19.janvārī Cīrihē.

Jau ziņots, ka FIFA Klubu pasaules kauss Dohā sākotnēji bija paredzēts decembrī, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tas pārcelts uz 1. līdz 11.februāri.

2019.gadā turnīrā uzvaras laurus plūca "Liverpool", bet šogad par favorīti tiek uzskatīta Minhenes "Bayern", kas aizvadītajā sezonā svinēja uzvar UEFA Čempionu līgā.

Nākamgad FIFA Klubu pasaules kausam pirmo reizi ar 24 komandu līdzdalību bija jānotiek Ķīnā, bet tagad šo ieceri plānots īstenot 2021.gadā pēc Eiropas čempionāta un "Copa America" turnīru norises.

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Līdz šim turnīri norisinājušies Āzija, Āfrikā un Dienvidamerikā. 2001.gadā kausa izcīņu bija ieplānots aizvadīt Spānijā, taču dažādu iemeslu dēļ turnīrs tika atcelts.

Написать комментарий