ЛатвияLETA22 апреля 2021

Par svastikas uzzīmēšanu Kārsavas novadā aiztur vīrieti

Kārsavā par svastikas uzzīmēšanu uz vairākām ēkām, policijas automašīnas un kapu pieminekļiem aizturēts vietējais iedzīvotājs informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Aizvadītajā sestdienā ap plkst.5.30 likumsargi saņēma informāciju, ka Kārsavā uz VP dienesta transportlīdzekļa ar melnu krāsu uzzīmēta svastika. Šādas zīmes konstatētas arī uz VP iecirkņa ēkas fasādes, vairākām Kārsavas pašvaldībai un privātpersonām piederošām ēkām, kā arī uz vairākiem pieminekļiem Kārsavas novada Bozovas kapos.

Policijas amatpersonām izdevās noskaidrot iespējamo vainīgo personu, kas izrādījās vietējais, 1961.gadā dzimušais Kārsavas iedzīvotājs, kurš savu vainu izdarītajā pilnībā atzīst. Persona iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Vīrietim draud kriminālatbildība saskaņā ar Krimināllikuma 185.panta 1.daļu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Написать комментарий