ЛатвияLETA28 февраля 2021

Par pagājušā gada skaistāko pastmarku atzīta pastmarka ar zivju dzenīti

Par pagājušā gada iecienītāko pastmarku atzīta Latvijas putnu sērijas pastmarka, uz kuras attēlots Latvijas Ornitoloģijas biedrības izvēlētais pagājušā gada Latvijas putns - zivju dzenītis informēja VAS "Latvijas pasts" pārstāvji.

Par šo pastmarku balsots 5309 reizes, par otrajā vietā ierindoto Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu sērijas pastmarku - 4258 reižu, bet trešo vietu ar 4036 balsīm saņēmusi pastmarka ar mežirbes attēlu.

Visu trīs pirmās vietas ieguvušo pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pirmajā vietā ierindotā pastmarka izdota pērn 19.jūnijā 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 2,14 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas otrajā zonā.

Otro vietu ieguvusī pastmarka ar Baltijas dzintara īpašu eksemplāru attēlojumu ir sestā un noslēdzošā pastmarka Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu sērijā. Pastmarka izdota 300 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 2,69 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas ceturtajā zonā, bet trešās vietas laureātes tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru, tās nominālvērtība ir 1,27 eiro, un ar to var nosūtīt vēstuļu korespondenci svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu Latvijas teritorijā.

Krāšņākās pastmarkas šogad tika apkopotas piekto reizi. Par 2019.gada skaistāko pastmarku tika atzīta Nacionālo bruņoto spēku Kara flotei veltītais izdevums.

Jau vēstīts, ka "Latvijas pasta" apgrozījums 2020.gada deviņos mēnešos bija 64,913 miljoni eiro, kas ir par 6,8% mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 6,2 reizes, sasniedzot 4,773 miljonus eiro.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.

Написать комментарий