ЛатвияLETA02 июня 2021

Paplašinās tiesībsargājošo iestāžu tiesības operatīvo eksperimentu veikšanai

Valdība vakardien atbalstīja grozījumus likumā, kas paplašinās tiesībsargājošo iestāžu tiesības operatīvo eksperimentu veikšanai.

Operatīvās darbības likumā par operatīvo eksperimentu teikts, ka šādas darbības mērķis ir konstatēt, kā noziedzīgu vai citādu prettiesisku rīcību izraisošā situācijā rīkojas personas.

Valdības atbalstītie grozījumi paredz, ka operatīvo eksperimentu varēs veikt ne tikai attiecībā pret personu, par kuru sākta operatīvā izstrāde, bet gan attiecībā pret personu, par kuru ir pamatota informācija, ka šī persona gatavo vai izdara noziedzīgus nodarījumus, vai arī ir iesaistīta darbībās, kas rada valsts vai sabiedrības drošības apdraudējumu.

Tādējādi paredzams, ka attiecīgo operatīvo eksperimentu varēs veikt arī operatīvajā pārbaudē.

Minētie grozījumi nepieciešami, lai precizētu, ka operatīvā eksperimenta veikšana ir atkarīga nevis no konkrētas operatīvās darbības stadijas, bet gan iepriekšēju, pamatotu aizdomu pastāvēšanas par personas saistību ar noziedzīgu nodarījumu vai valsts drošības apdraudējumu.

Valdības atbalstītie grozījumi arī paredz Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ieņēmumu dienesta tiesības iekļaut publiski pieejamo un slepeno informāciju par personām, faktiem, notikumiem un lietām Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmā.

Likuma grozījumi vēl būs jāpieņem Saeimai.

Написать комментарий