МирLETA30 марта 2021

Pandēmijas dēļ Čīlē atliktas Konstitucionālās sapulces vēlēšanas

Jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ Konstitucionālās sapulces vēlēšanas Čīlē pārceltas no aprīļa uz maiju, svētdien paziņojis Čīles prezidents Sebastjans Piņera.

Vēlēšanas, kurās no pilsoņu vidus tiks ievēlēti 155 Konstitucionālās sapulces locekļi, notiks 15. un 16.maijā. Sākotnēji bija plānots, ka šīs vēlēšanas notiks 10. un 11.aprīlī.

Vienlaikus ar Konstitucionālās sapulces vēlēšanām notiks arī mēru, pilsētas domju un gubernatoru vēlēšanas.

Piņera sacīja, ka vēlēšanu atlikšana bijis grūts, bet nepieciešams lēmums, lai aizsargātu pilsoņu dzīvību un veselību pandēmijas laikā.

Veselības aprūpes nozares eksperti rekomendēja vēlēšanu pārcelšanu.

Intensīvās aprūpes nodaļās aizņemti 95% vietu, un septiņas no desmit gultām šajās nodaļās aizņem Covid-19 pacienti. Čīles Veselības ministrija svētdien ziņoja par vairāk nekā 7300 jauniem Covid-19 gadījumiem.

Čīlē jau ceturto dienu pēc kārtas jauno Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 7000.

Referendumā, kas notika pērnā gada 25.oktobrī, gandrīz 80% vēlētāju atbalstīja priekšlikumu Augusto Pinočeta diktatūras laikā pieņemto konstitūciju aizstāt ar jaunu.

Vēlētājiem referendumā bija jāatbild arī uz jautājumu, kam būs jāizstrādā jaunā konstitūcija, un jāizdara izvēle starp konstitucionālo sapulci, kas sastāvētu vai nu no izvēlētiem pilsoņiem, vai arī līdzīgās daļās no Kongresa locekļiem un īpaši izraudzītiem pilsoņiem.

Vairākums vēlētāju referendumā atbalstīja pirmo variantu.

Konstitucionālajā sapulcē 17 vietas būs rezervētas indiāņiem, un ANO norāda, ka šī būs pirmā reize, kad valsts pamatlikumu izstrādās sapulce, kurā pārstāvēts vienāds skaits sieviešu un vīriešu.

Написать комментарий