ЛатвияLETA02 июня 2021

Pagājušonedēļ konstatēts viens pārkāpums augu aizsardzības līdzekļu lietošanā

Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori pagājušajā darba nedēļā, proti, no 24. līdz 28.maijam,  konstatējuši vienu pārkāpumu augu aizsardzības līdzekļu lietošanā, liecina dienesta publiskotā informācija.

Kopumā attiecīgajā periodā VAAD inspektori Latvijā veikuši 34 augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudes. Nedēļas laikā saņemti deviņi iedzīvotāju ziņojumi.

Veiktajās pārbaudēs konstatēts viens pārkāpums, kur lietojot augu aizsardzības līdzekļus nav sekots līdzi miglojuma kvalitātei, kā rezultātā augu aizsardzības līdzekļi nonākuši blakus teritorijā.

Vairākos gadījumos iedzīvotājiem sniegta konsultācija par normatīvu prasībām, un pārbaude uz saņemtā ziņojumu pamata nav veikta.

Kopumā pārbaudēs paņemti septiņi augu paraugi.

VAAD ir 1998.gadā izveidota valsts tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

Написать комментарий