ЛатвияLETA12 июня 2021

Noritēs Latvijas Rakstnieku savienības nodarbību un lekciju cikls par pasākumu organizēšanu

Šī gada vasarā un rudenī atkārtoti noritēs Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) veidotais nodarbību un lekciju cikls "Maizi vai grāmatu?" visu kultūras nozares atzaru pārstāvjiem - kā profesionāļiem, tā jaunpienācējiem, kas vēlas apgūt un praktiski pielietot prasmes pasākumu organizēšanā.

Kā informēja LRS pārstāve un projekta idejas autore Jeļena Budanceva, lekciju cikls "Maizi vai grāmatu?" pērn bija tapis ar mērķi veicināt jauno autoru kompetences projektu vadības, mediju, tiesību un finanšu jomās. Kultūras ministrijas (KM) atbalsta un ārkārtas situācijas laikā piešķirtā finansējuma dēļ, 2020.gada rudenī LRS izveidoja lekciju un praktisko nodarbību pilota ciklu ar nosaukumu "Maizi vai grāmatu?".

Pēc Budancevas paustā, 14 lekciju garumā literatūras nozares profesionāļi tika iepazīstināti ar dažādām tēmām, sākot no autortiesībām un projektu vadības līdz komunikācijai sociālajos tīklos un runāšanas mākslai. Tā kā dalībnieku interese ir pārsniegusi organizatoru gaidas, nodarbību un lekciju cikls šogad tiek veidots atkārtoti un paplašinot savu mērķauditoriju.

Projekta idejas autore atzīmēja, ka LRS ikdienā manījusi, ka literatūras nozares pārstāvjiem trūkst zināšanu jomās, kas papildina radošo procesu un padara to publisku. Pērnā gada LRS izdevās īstenot sen loloto ideju par plašiem menedžmenta kursiem, kurus piedāvāt autoriem.

"Ņemot vērā pozitīvās kursa dalībnieku atsauksmes un nupat gūto atbalstu no valsts puses, mūsuprāt, ir svarīgi piedāvāt šādus kursus atkārtoti un ne tikai literātiem, bet arī citu kultūras un mākslas nozares pārstāvjiem, ievērojot arī nozaru specifiku," pauda LRS pārstāve.

Cikla laikā kultūras nozares radošie pārstāvji gūs zināšanas un prasmes pasākumu organizēšanā un vadībā, sabiedriskajās attiecībās un mārketingā, likumdošanā, finansēs un arī citās jomās. Ciklu veidos gan informatīvas lekcijas, gan praktiskas nodarbības dažādu nozaru ekspertu vadībā, kā arī radošās meistarklases ar fotogrāfu Valteru Poļakovu un aktieri Normundu Bērzu. Mentora vadībā dalībnieki vasaras gaitā izstrādās un rudenī īstenos savu pasākumu. Pasākumus vērtēs un no tiem labākos apbalvos žūrija.

Cikls noritēs no 29.jūnija līdz pat septembra beigām, dalībniekiem un lektoriem katru otrdienu un ceturtdienu no plkst.18 līdz 21.40. Nodarbības ar Ekonomikas un kultūras augstskolas atbalstu noritēs profesionālajā tiešsaistes apmācību vidē "Moodle". Dalība ciklā ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots. Pieteikties uz dalību ciklā var, sekojot saitei "bit.ly/MaiziVaiGrāmatu2021".

Написать комментарий