ЛатвияLETA13 мая 2021

No "KPV LV" aizgājuši deputāti piedāvās Kariņam parakstīt vienošanos par sadarbību

Pieci no "KPV LV" Saeimas frakcijas aizgājušie deputāti pauž atbalstu Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) veidotajai valdībai un piedāvās premjeram parakstīt vienošanos par sadarbību, aģentūru LETA informēja viens no šiem deputātiem Aivars Geidāns.

Pie frakcijām nepiederošie deputāti Atis Zakatistovs, Geidāns, Ivars Puga, Edgars Kronbergs un Janīna Kursīte šodien ir nodibinājuši "Stabilitātes grupu", par ko Saeimas Prezidijā ir iesniegti atbilstoši dokumenti.

Kā skaidro politiķi, grupas mērķis ir nodrošināt valdības stabilitāti krīzes apstākļos. Deputāti norāda, ka nav izslēgts, ka grupa paplašināsies, ja līdzīgi domājoši pie frakcijām nepiederoši parlamentārieši tai izvēlēsies pievienoties.

"Krīzes pārvarēšanas laikā, domājot par tautsaimniecības attīstības prognozējamību un par sabiedrības informētību, nav pieļaujamas vieglprātīgas darbības, kas šķeļ valdību un Saeimu," teikts grupas paziņojumā.

"Stabilitātes grupas" deputāti uzskata, ka tālredzība un valstiska domāšana radīs priekšnoteikumus, lai izvairītos no problēmām, kas rodas no atsevišķu partiju "īstermiņa domāšanas un politiskajiem ultimātiem".

Kā ziņots, četri no minētajiem pieciem deputātiem 12.maijā paziņoja par aiziešanu no "KPV LV" frakcijas pēc tam, kad citi "KPV LV" kolēģi nobalsoja par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) atsaukšanu no amata.

Pēc "KPV LV" lēmuma par Vitenberga atsaukšanu Kariņš arī izdeva rīkojumu par Vitenberga demisiju no 14.maija.

Написать комментарий