МирLETA10 июня 2021

Nikaragvā aizturēts trešais potenciālais prezidenta kandidāts

Nikaragvas varas iestādes šonedēļ aizturēja trešo potenciālo prezidenta kandidātu, kreisajam prezidentam Danielam Ortegam pastiprinot represijas pret opozīciju pirms šogad paredzētajām prezidenta vēlēšanām.

Felikss Maradjaga tika aizturēts pēc ierašanās Sabiedrisko lietu ministrijā, kur prokurori veic izmeklēšanu pret viņu par darbībām pret valsts suverenitāti, par terorismu un valdībai noteiktu starptautisko sankciju atbalstīšanu.

Pagājušajā nedēļā tika aizturēti divi citi opozīcijas politiķi, kas arī plānoja kandidēt prezidenta vēlēšanās kā Ortegas sāncenši.

Kristianai Čamorro tika piemērots mājas arests par apsūdzībām naudas atmazgāšanā. Arturo Krusam tika noteikts pirmstiesas apcietinājums, lai prokurori varētu izmeklēt apsūdzības "provokācijā (..) un sazvērestībā kaitēt nacionālajai integritātei".

44 gadus vecajam Maradjagam draud, iespējams, visnopietnākās apsūdzības.

Policija paziņoja, ka "pret viņu tiek veikta izmeklēšana par darbību veikšanu, kuras grauj neatkarību, suverenitāti un pašnoteikšanos, kūdot uz ārvalstu iejaukšanos iekšējās lietās un aicinot uz militārām intervencēm".

Maradjaga arī tiek apsūdzēts, ka izmantojis "finansējumu no ārvalstu varām, lai veiktu terorisma un destabilizācijas aktus", piebilda policija.

Apsūdzības pret Maradjagu ir saistītas ar parlamenta decembrī pieņemtu likumu par valsts suverenitātes aizsardzību pret naidīgu ārvalstu ietekmi. Kritiķi uzskata, ka tā mērķis ir novērst opozīcijas politiķu kandidēšanu vēlēšanās.

Bijušais kreisais partizāns Ortega vispirms bija prezidents no 1979. līdz 1990.gadam, bet pēc tam atgriezās pie varas 2007.gadā un uzvarēja divās prezidenta vēlēšanās pēc kārtas.

Opozīcija un nevalstiskās organizācijas viņu apsūdz autoritārā valdīšanā un demonstrāciju brutālā apspiešanā.

Eiropas Savienība un ASV ir noteikušas sankcijas Ortegam un viņa valdībai.

Написать комментарий