МирLETA08 июня 2021

Nigērija "uz nenoteiktu laiku" aptur "Twitter" darbību

Nigērijas valdība "uz nenoteiktu laiku" apturējusi mikroblogu vietnes "Twitter" darbību valstī, ar tvitera starpniecību pavēstījusi Informācijas ministrija.

Vietnes darbības aizliegums pamatots ar "platformas pastāvīgu izmantošanu darbībām, kas var apdraudēt Nigērijas kā veseluma pastāvēšanu," norādījusi ministrija.

Pirms dažām dienām "Twitter" dzēsa vienu no Nigērijas prezidenta Muhameda Buhari ierakstiem, tomēr ministrijas paziņojumā šis atgadījums nav pieminēts.

"Twitter" paziņojis, ka Buhari ieraksts dzēsts, jo tas bijis pretrunā ar vietnes noteikumiem par aizvainojošu uzvedību. Buhari konta darbība tikusi arī apturēta uz 12 stundām.

Buhari savā ierakstā bija piesaucis 1967-1970.gada pilsoņkaru un piedraudējis ar tiem, kas "šodien neprot uzvesties", runāt "valodā, ko viņi sapratīs".

Lai gan prezidents nevienu konkrētu ļaužu grupu vārdā nav saucis, ieraksts, domājams, bija adresēts reģionālajiem separātistiem.

Pagaidām nav skaidrs, kad tvitera darbības aizliegums stāsies spēkā.

"Twitter" lietotāju skaits Nigērijā ir ļoti liels. Pērn jaunieši bieži vietni izmantoja, lai organizētu protestus pret policijas vardarbību.

Написать комментарий