ЛатвияLETA17 мая 2021

Nedēļas nogalē dzēsti 58 ugunsgrēki

Aizvadītajā nedēļas nogalē no piektdienas līdz šim rītam valstī dzēsti 58 ugunsgrēki informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Kopumā šajā periodā VUGD saņēma 136 izsaukumus - 58 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 22 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 4 VUGD saņēma izsaukumu Ventspilī, kur divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī ar atklātu liesmu dega sadzīves priekšmeti trīs kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 12 cilvēkus. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.6 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos - gan dzīvokļos, gan privātmājās - obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Sestdien plkst.21.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ventspils novada Usmas pagastā, kur dega vienstāva pirts 150 kvadrātmetru platībā. Plkst.00.41 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.18.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novadu, kur divstāvu mājas dzīvoklī dega sadzīves priekšmeti divu kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no dzīvokļa bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 19.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.8.02 tika saņemts izsaukums uz Ķekavas novadu, kur dega malkas šķūnis 120 kvadrātmetru platībā. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.11.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji Ogrē palīdzēja izkļūt no upes cilvēkam, kas saviem spēkiem nespēja tikt krastā.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla divus bojāgājušus cilvēkus: sestdien Daugavpilī no Gubiščes ezera, bet svētdien Līvānu novadā no Daugavas. Izceltie bojāgājušie tika nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Написать комментарий