LETA08 сентября 2020

Navaļnijs atmodināts no komas

Berlīnes klīnika "Charite" pirmdien paziņoja, ka Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs atmodināts no medicīniskās komas un viņš reaģē.

"Chartite" pavēstīja, ka Navaļnija stāvoklis ir tālāk uzlabojies, ļaujot ārstiem atmodināt viņu no medicīniskās komas un pakāpeniski atslēgt no mehāniskās plaušu ventilēšanas.

Klīnika norādīja, ka Navaļnijs reaģē uz verbāliem stimuliem, taču ir pāragri vērtēt viņa nopietnās saindēšanas potenciālās ilgtermiņa sekas.

Ārstējošie ārsti uztur ciešus kontaktus ar Navaļnija sievu, pavēstīja "Chartite". Pēc konsultēšanās ar pacienta sievu "Chartite" pārliecinājās, ka lēmums atklāt sabiedrībai pacienta stāvokļa detaļas atbilstu viņa vēlmei, norādīja klīnika.

44 gadus vecais Navaļnijs 20.augustā ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā, bet divas dienas vēlāk tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Vācijas valdība 2.septembrī paziņoja, ka iegūti neapgāžami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder "Novičok" grupai.

Krievijas valsts ir kategoriski noliegusi apgalvojumu par tās līdzdalību incidentā ar Navaļniju.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.