LETA23 сентября 2020

NASA Mēness misija izmaksās 28 miljardus dolāru

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) pirmdien atklāja savus plānus par astronautu nogādāšanu uz Mēness 2024.gadā, kas izmaksās 28 miljardus dolāru (23,75 miljardus eiro), no kuriem 16 miljardi (13,57 miljardi eiro) tiks tērēti Mēness nosēšanās aparātam.

Projektu prezidents Donalds Tramps noteicis par augstāko prioritāti un tā finansēšana būs jāapstiprina Kongresam. 28 miljardi dolāru aptver 2021.-2025.gadu budžetus.

Telefonkonferencē ar žurnālistiem par misiju "Artemis"("Artemīda") astronautu nogādāšanai uz Mēness NASA direktors Džims Braidenstains norādīja, ka bieži lielākais drauds NASA darbam ir "politiskie riski", it īpaši pirms svarīgām vēlēšanām.

Prezidents Baraks Obama atcēla plānus par pilotējamu misiju uz Marsu pēc tam, kad viņa priekšgājējs Džordžs Bušs projektam bija iztērējis miljardiem dolāru.

Ja Kongress līdz Ziemassvētkiem apstiprinās projekta pirmo finansējuma daļu 3,2 miljardu dolāru apmērā, "mēs joprojām būsim uz ceļa, lai veiktu nosēšanos uz Mēness 2024.gadā," sacīja Braidenstains.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.