LETA13 января 2021

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās 20 tonnas humānās palīdzības

Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš šonedēļ dosies uz Ukrainu, lai Austrumukrainā nogādātu 20 tonnas humānās palīdzības, kas paredzēta šīs valsts bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem informēja Aizsardzības ministrijā.

Šis būs jau divdesmit pirmais humānās palīdzības sūtījums, un tas ietvers Zviedrijas labdarības organizācijas "Erikshjälpen" ziedoto apģērbu un apavus, sešas gultas slimnīcai Austrumukrainā, Latvijas uzņēmuma "SRC Brasa" ražoto jaunākās paaudzes funkcionālo "Suited Systems" apģērbu karavīriem, nodibinājuma "Fonds Cerība Ģimenei" ziedotos roku dezinfekcijas līdzekļus, sadzīves piederumus, sveces un pārtikas preces, zemnieku saimniecības "Ķelmēni" un zemnieku saimniecības "Kalna Kraučas" cepto maizi, kā arī vairāk nekā 100 saldumu paciņas.

Labdarības sūtījumu Latvijas aizsardzības nozares pārstāvji nodos vairākām Ukrainas pašvaldībām un labdarības organizācijām, kuras to nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kuri cietuši no karadarbības Austrumukrainā.

Latvijas aizsardzības nozare jau astoto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm.

Kopš 2014.gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu regulāri tiek sūtītas kravas ar humāno palīdzību.

Kopš 2017.gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz četrsimt tonnas.

Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Написать комментарий