ЛатвияLETA23 марта 2021

Muitas amatpersonas konstatējušas nedeklarētu skaidru naudu

Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsušas kāda robežas šķērsotāja mēģinājumu, nedeklarējot ievest Latvijā skaidru naudu 22 040 eiro apmērā informēja VID pārstāvji.

Nedeklarētā skaidrā nauda bija paslēpta kravas transportlīdzekļa vadītāja virsdrēbēs un personīgajās mantās, un to palīdzēja atklāt muitas darba suns.

Svētdien, 21.martā, Silenes muitas kontroles punkta amatpersonas veica kādas kravas automašīnas, kas iebrauca Latvijā no Baltkrievijas, kontroli. Transportlīdzeklim bija Lietuvas reģistrācijas numuri. Sākot kontroli, muitas amatpersonas transportlīdzekļa vadītājam jautāja, vai viņam ir deklarējamas preces, deklarējama nauda vai personiskajam patēriņam paredzēti dzīvnieku izcelsmes produkti, kuru ievešana ir aizliegta. Vīrietis atbildēja, ka viņam līdzi ir skaidra nauda, nosaucot nelielu summu.

Kontrolē piedalījās kinologs ar darba suni. Brīdī, kad darba suns uzrādīja skaidras naudas klātbūtni transportlīdzekļa vadītāja virsdrēbēs, persona paziņoja, ka skaidrās naudas ir vairāk - tās summa pārsniedzot 2000 eiro.

Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas konstatēja, ka robežas šķērsotāja apģērba kabatās un personīgajās mantās no muitas kontroles tiek slēpta daudz lielāka nedeklarētas skaidras naudas summa - 21 546 eiro un 44 050 rubļi. Kopējā skaidras naudas summa, ko persona mēģināja nelikumīgi ievest Latvijā, ir 22 040 eiro. Nedeklarētā nauda izņemta un sākts administratīvā pārkāpuma process par skaidras naudas nedeklarēšanu, šķērsojot Latvijas ārējo robežu.

VID atgādina, ka šķērsojot Latvijas valsts robežu (gan iebraucot, gan izbraucot) vietās, kur tā ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, jebkurai personai ir pienākums deklarēt skaidru naudu, kuras summa ir 10 000 eiro vai vairāk. Fiziskajai personai rakstveidā jāaizpilda skaidras naudas deklarācijas veidlapa, tajā sniegto ziņu patiesumu apliecinot ar parakstu un, šķērsojot valsts ārējo robežu, tā jāiesniedz muitas amatpersonai.

Par normatīvos noteiktāa skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijā vai izved no tās, deklarēšanas pienākuma neizpildīšanu piemēro naudas sodu 20% apmērā no summas, kuru ir pienākums deklarēt.

Написать комментарий