ЛатвияLETA7 дней

Metāla produktu piegādātāja "Ruukki Latvija" apgrozījums pērn samazinājās par 3,2%

Metāla produktu un sistēmu piegādātāja SIA "Ruukki Latvija" apgrozījums pērn bija 1,468 miljoni eiro un tas ir par 3,2% mazāks nekā 2019.gadā, bet uzņēmuma peļņa pērn bija 42 518 eiro jeb par 32,6% lielāka nekā 2019.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka jumtu segmentā pagājušais gads raksturojams kā samērā veiksmīgs, lai arī Covid-19 dēļ specifisks, kas kopumā sekmēja būtisku pieaugumu privātajā segmentā un pēc laba pirmā ceturkšņa pārējos ceturkšņos rezultāti bija stipri virs plānotā, kas rezultējās kumulatīvajā pārdošanas apjomā 8,8 miljonu eiro apmērā. Salīdzinoši ar iepriekšējo gadu tika sasniegts 19% pieaugums.

Pērn tika sākta Rīgas "Ruukki Express" jumtu centra būvniecība, nolūkā stiprināt "Ruukki" pozīcijas Rīgā un Pierīgā, kā arī kalpot par atbalsta punktu pārdošanai reģionos. Veiksmīgs gads ir izdevies arī sadarbības partnerim Jēkabpilī, kas nākotnē veidos spēcīgu pārstāvniecības bāzi reģionā.

Celtniecības komponentu segmentā pērn bija vērojams apgrozījuma kritums par 18% no 6,8 miljoniem eiro uz 5,6 miljoniem eiro, neraugoties uz kopējo būvniecības tirgus apjoma saglabāšanos iepriekšējā gada līmenī. Kā galvenais izaugsmes kavēšanās iemesls vadības ziņojumā minēta Covid-19 ietekme, kā rezultātā uzņēmumiem bija strauji jāpārkārto darbs būvlaukumos, kavējās būvmateriālu piegādes

Pagājušajā gadā "Ruukki Latvija" turpināja tirgū virzīt fasāžu apdares materiālus, sasniedzot rekordlielus pārdošanas apjomus šajā segmentā - vairāk nekā 1,1 miljons eiro.

Lielākās piegādes pērn veiktas tādiem projektiem, kā biznesa centrs Rēzeknes ielā 5a, Rīgā, "Lidl" veikalu ķēdei visa Latvijā, Nacionālo bruņoto spēku centra ēkām Kadagā, Ādažu novadā, DHL angāram lidostas teritorijā, Daugavas stadiona ledus hallei Rīgā, "Balticovo" ražotnei Iecavā, kā arī eksporta piegādes futbola hallei Reikjavikā, Islandē.

2019.gadā "Ruukki Latvija" strādāja ar 1,516 miljonu eiro apgrozījumu un guva 32 056 eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 1995.gadā un tā vienīgais īpašnieks ir Somijas koncerns "Rautaruukki Oyj".

"Rautaruukki Oyj" uzņēmumi sastopami visā Eiropā. Tie darbojas 24 valstīs ar pieciem zīmoliem - "Rautaruukki", "Rannila", "Fundia", "Gasell" un "ASVA".

Написать комментарий