ЛатвияLETA9 дней

Mēneša laikā savāktas vairāk nekā 75 tonnas tekstilizstrādājumu

Izlietoto iepakojumu apsaimniekošanas uzņēmuma AS "Latvijas zaļais punkts" un vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" organizētās kampaņas "Marts - tekstila šķirošanas mēnesis" ietvaros iedzīvotāji speciālajos tekstila šķirošanas konteineros nodevuši vairāk nekā 75 tonnas tekstilizstrādājumu pavēstīja "Eco Baltia vide" pārstāvji.

"Latvijas zaļā punkta" direktors Kaspars Zakulis uzsvēra, ka šī kampaņa ir lielisks piemērs tam, ka cilvēki labprāt šķiro un nodod atkārtotai apritei tekstilizstrādājumus, ja vien šāda iespēja viņiem tiek dota.

"Mēneša laikā nodotās 75 tonnas tekstilizstrādājumu veido 15% no pagājušajā - 2020.gadā - sašķirotā tekstilizstrādājumu apmēra, kas bija teju 500 tonnu. Savukārt salīdzinājumā ar šā gada februāri martā nodotā tekstila apmērs ir audzis par 61,9%," stāstīja Zakulis.

Pēc uzņēmumā vēstītā, līdz ar kopējo aktivitāti, liela iedzīvotāju atsaucība bija vērojama arī tajās teritorijās, kurās līdz šim pastāvīgi tekstila šķirošanas konteineri nav izvietoti, bet kampaņas laikā bija pieejamas speciālas tekstila šķirošanas mobilās tvertnes.

"Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts norādīja, ka mobilie tekstila šķirošanas konteineri bija izvietoti Mežaparkā, Berģos, Vecāķos un Vecmīlgrāvī.

"Kopumā iedzīvotāju interese bija tik liela, ka daudzviet konteinerus nācās iztukšot arī ārpus ierastā grafika - teju katru dienu. Man ir patiess prieks, ka cilvēki arvien vairāk sāk izprast šķirošanas nozīmi, turklāt lielā aktivitāte pierāda arī to, ka cilvēki Latvijā ir gatavi tekstilizstrādājumu šķirošanai un mums ir kopīgi jāiet uz to, lai šāda sistēma Latvijā tiktu ieviesta iespējami ātri - 2023.gadā, kā to paredz "Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns 2021.- 2028.gadam", nevis 2025.gadā, kad to kā obligātu prasību nosaka Eiropas Savienības direktīvas," pauda Aizbalts.

Viņš uzsvēra, ka šogad 60 esošo tekstila šķirošanas konteineru skaitu plānots palielināt līdz 80, tostarp daļa no jaunajiem konteineriem vasarā varētu tikt uzstādīti vairākās vietās Kurzemē.

Tāpat iedzīvotāji aicināti aktīvi piedalīties "Latvijas zaļā punkta" un tirdzniecības centra "Alfa" organizētajā kampaņā "Drēbju skapja lielā talka", kas sākās 30.martā un norisinās līdz 18.aprīlim. Nevajadzīgos, bet atkārtotai izmantošanai, tostarp pārstrādei vēl derīgos tekstilizstrādājumus iedzīvotāji aicināti nodot speciālā tekstila šķirošanas konteinerā, kas novietots pie "Alfa" centrālās ieejas.

Tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineros iedzīvotāji aicināti ievietot nevajadzīgos apavus, apģērbus, aizkarus, gultas veļu un citus tekstila izstrādājumus.

Konteineros nedrīkst izmest tekstila izstrādājumus, kas izmantoti tīrīšanas darbos, bijuši saskarsmē ar ķīmiskajām vielām, piemēram, autoservisu darbos vai būvniecībā, ka arī ir slapji. Tāpat iedzīvotāji aicināti neizmest netīru apģērbu un citus atkritumus, lai nesabojātu pārstrādei vai atkārtotai izmantošanai derīgos apģērbus.

Написать комментарий